Speciální vlak ČD dojel na cyklokrosový šampionát po konci prvního závodu

Lokomotiva 362 v čele rychlíku mezi Prahou a Českými Budějovicemi u Olbramovic. Pramen: České dráhyLokomotiva 362 v čele rychlíku mezi Prahou a Českými Budějovicemi u Olbramovic. Pramen: České dráhy

Vlak zastavuje přímo u areálu, kde probíhá mistrovství světa.

Fanoušci cyklokrosu, kteří se rozhodli využít dnešní speciální vlak z Prahy do Tábora na mistrovství světa v cyklokrosu, dnes zažili nepříjemné překvapení. Do dějiště šampionátu dorazili až hodinu po startu prvního závodu dnešního programu.

Důvodem komplikací byla porucha lokomotivy, ke které došlo za Benešovem. „Došlo k závadě na lokomotivě. Na místo jsme vyslali náhradní stroj. Cestujícím se za zdržení a komplikace omlouváme,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Vlak nakonec dorazil do Tábora se zpožděním 91 minut. Hlavní závod juniorů odstartoval v 11, cestující z vlaku tak přišli například o sledování šestnáctiletého Kryštofa Bažanta, který skončil třetí. Závod žen do 23 let a hlavní závod mužů by měli stihnout.

České dráhy vypravily do dějiště závodů zvláštní vlak, podle ohlasů na sociálních sítích s ním cestovali hlavně cizinci. Cílovou stanicí byl Tábor-Čápův Dvůr, kde tak měli cestující možnost vystoupit přímo u areálu. Na zpáteční cestu pak vlak vyrazí po ukončení hlavního programu MS v cyklokrosu před 17. hodinou.