Soukromý italský dopravce začal prodávat jízdenky státních drah, aby lidí nemuseli k rychlovlakům autem

Rychlovlak Italo společnosti NTV. Foto: NTVRychlovlak Italo společnosti NTV. Foto: NTV

Služba má zjednodušit lidem cestování.

Italský soukromý železniční dopravce Italo – Nuovo Trasporto Viaggiatori se rozhodl k netradičnímu kroku. Začal prodávat jízdenky svého největšího rivala, italských státních drah Trenitalia. Snahou je zjednodušit cestujícím nákup jízdních dokladů i pro případ, že se do stanice obsluhované Italem dostanou jen autem či státním dopravcem.

Italo to oznámilo na svých stránkách. Nabídka se týká regionálních vlaků Trenitalia a dálkových autobusů Itabus. Italo nenabízí jízdenky Trenitalia přímo, ale přes službu Trainline. Cílem je usnadnit nákup jízdenky a nabídnout síť destinací, která pokryje většinu země.

Itabus spojuje přes 150 italských měst s 800 trasami denně. Trenitalia obsluhuje přes 2000 stanic po celé zemi. V následujících měsících se do systému zapojí další dopravci.

„Chceme našim zákazníkům co nejvíce zjednodušit cestování tím, že na našich stránkách máme k dispozici vše, co potřebují,“ říká Gianbattista La Rocca, generální ředitel společnosti Italo. Podle něj jde o krok k integraci mobility a větší komfort pro cestující.

Italo se v roce 2012 stalo prvním soukromým provozovatelem vysokorychlostních vlaků v Itálii. Provozuje celkem 25 vysokorychlostních jednotek AGV od Alstomu a 26 jednotek ETR 675.

Tagy integrace Italo
14 komentářů