Pražská integrovaná doprava „spolkla“ Vlašimsko a Posázaví

Venkovská zastávka PID. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVenkovská zastávka PID. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Rovněž došlo k propojení tarifních přesahů na mezikrajských linkách Středočeského kraje a kraje Vysočina.

Do systému Pražské integrované dopravy (PID) ode dneška patří i oblast Vlašimska a Posázaví. Na linkách nově platí pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů. Pravidelní cestující by díky tomu měli ušetřit.

Při integraci bylo nově zavedeno 26 autobusových linek, včetně páteřní 406 v trase Praha – Vlašim – Čechtice – Pelhřimov. „Díky této integraci rovněž došlo k propojení tarifních přesahů na mezikrajských linkách Středočeského kraje a kraje Vysočina – to bylo možné díky skvělé spolupráci obou krajů. Tyto přesahy pro cestující konkrétně znamenají, že na jeden předplatní kupón budou moci jet ze středních Čech například až do Pelhřimova nebo Ledče nad Sázavou,“ uvedl ředitel dopravního organizátora IDSK Zdeněk Šponar.

Nově integrovanou oblast řídí dispečink PID, což by mělo zlepšit návaznosti spojů. Zavedeny jsou návaznosti mezi autobusy v nových přestupních uzlech. Podrobnosti k integraci a jednotlivým linkám jsou na stránkách PID.

Do PID zbývá zahrnout (v autobusové dopravě) ještě asi třetinu Středočeského kraje, už ale nejde o velké oblasti a páteřní napojení na Prahu, ale spíše o „lokální integrace“.

Tagy integrace PID Pražská integrovaná doprava Středočeský kraj
63 komentářů