Doprava ve městě Tramvaje Železniční průmysl

Škoda má poprvé schválené tramvaje do Německa, začaly jezdit u Berlína

Tramvaj ForCity Smart Artic v Schöneiche. Foto: Škoda Transportation
Tramvaj ForCity Smart Artic v Schöneiche. Foto: Škoda Transportation

Ještě před slavnostním předáním prvních tramvají pro Chemnitz získala Škoda Transportation poprvé v historii homologaci pro provoz v Německu. První tramvaje začaly jezdit ve městě Schöneiche u Berlína.

Tamější provozovatel tramvají Schöneicher-Rüdersdorfer Strassenbahn GmbH (SRS) koupil od finské dcery Škoda Transtech za spolupráce s helsinským dopravním podnikem dvě tramvaje Škoda ForCity Smart Artic, které byly vyrobeny pro Helsinki v takzvané nulté sérii. Jsou tak zároveň prvními tramvajemi Škoda, které homologaci v Německu získaly. Prodeji předcházelo dvouměsíční testování v Německu.

„Jsem rád, že se k městu Chemnitz a společnosti Rhein-Neckar-Verkehr přidalo i město Schöneiche, které bude třetím uživatelem tramvají od Škody Transportation v Německu. Jde o první tramvaj Škoda, s níž jsme získali v tomto státě homologaci,“ řekl Zdeněk Majer, viceprezident skupiny Škoda Transportation a předseda představenstva Škody Transtech.

Ve městě na východním okraji Berlína mají s českými tramvajemi zkušenosti, v minulosti zde jezdily tramvaje Tatra KT4D, dosud na linkách jezdí tramvaje KTNF6. Jezdí na 14 kilometrů dlouhé trati. 

Jde o tramvaje vyrobené v roce 2013, které jezdily v Helsinkách ve zkušebním provozu, poté následovala dodávka dalších už ze sériové výroby. V současnosti v Helsinkách jezdí 55 těchto tramvají. Helsinský dopravní podnik nakoupil celkem 70 tramvají ForCity Smart Artic.

Škoda Transportation je v Německu v poslední době s tramvajemi velmi úspěšná. Už letos dodá první tramvaj pro Chemnitz, minulý týden představila první tramvaje pro dopravní podnik Rhein-Neckar-Verkehr

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Asdf
Host
Asdf

Nutno dodat, že všechny tramvaje, které budou jezdit v Německou, jsou z Transtechu. Tedy v podstatě finská kvalita.

_Pavel_
Host
_Pavel_

S výjimkou tramvají pro Chemnitz.

Kubrt
Host
Kubrt

I ten Chemnitz? Ten je koncepčně „plzeňský“. Nebo to bylo míněno tak, že se bude vyrábět ve Finsku?

Asdf
Host
Asdf

Ne, máte pravdu, tramvaje pro Chemnitz jsou Forcity Classic, tedy vyráběné v Plzni.

Rychlíková laminátka
Host
Rychlíková laminátka

Tak hlavně tyhle dva kousky, co teď z Helsinek odkoupily SRS, byly vyrobeny ještě předtím, než Schadefabrika udělala nejlepší kup své historie a možná se s pomocí kořisti konečně naučí vyrábět tramvaje.

PartneřiCSCARGO