Infrastruktura Lidé

SFDI má novou dozorčí radu. Prošli kandidáti SPD, ANO, KSČM a ODS, Pošvářová ne

Logo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDI
Logo Státního fondu dopravní infrastruktury. Foto. SFDI

Poslanci zvolili v tajné volbě novou dozorčí radu Státního fondu dopravní infrastruktury. Hospodaření organizace, která ročně rozděluje desítky miliard korun na dopravní stavby, budou nově hlídat nominanti čtyř politických stran a hnutí.

Nejvíce hlasů ve volbě získal bývalý ministr dopravy za ODS Zbyněk Stanjura: 136 hlasů. Následoval Pavel Hojda, bývalý komunistický poslanec – 118. Za ním byl expert na dopravu z SPD Ivan Fencl se 112 hlasy. Pavol Kováčik nominovaný ANO získal 106 hlasů (nejde o komunistu Pavla Kováčika, jen o podobnost jmen), poslanec ANO Martin Kolovratník 105 hlasů.

Neprošli naopak stávající členové: Stanislav Pflégr z ANO a Cyril Zapletal z ČSSD. Dostatek hlasů nezískala ani Miloslava Pošvářová, kterou navrhla Česká pirátská strana. Získala 75 hlasů. Hlasováním neprošel ani kandidát TOP 09 Michal Kučera a KDU-ČSL Antonín Tesařík.

Dozorčí rada byla aktuálně čtyřčlenná, už v lednu rezignoval na členství Pavel Šustr za KDU-ČSL. Ostatním členům skončí funkční období v květnu, pak je nahradí nově zvolená dozorčí rada. Z původní sestavy zůstal jen Martin Kolovratník.

Vláda už dříve vyměnila Výbor SFDI, do kterého poslala hlavně úředníky ministerstva dopravy.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Svoboda

Nebo naopak „ocenili“ destruktivní činnost, kterou paní Pošvářová prováděla na ŘSD ČR.

VRT

Asi nešlo čekat nic jiného. Všude stejně.

železničář v důchodu

Jistě: třeba Pošvářová je pro ně příliš radikální a až příliš nebezpečně jim „vidí do karet“ …

Honza

Pošvářová je hlavně nekonstruktivní a likvidující člověk, se kterým nelze kolegiálně spolupracovat. Jen boří.
Kdyby se ve svém hvězdném období byla bývala stala nějakou funkcionářkou, dopadlo by to ještě mnohem hůře, než za Bárty. To je všem už dávno zřejmá věc.

ApolloXI.

Honza: kolegionální spolupráci si představujete jak? Tu máš držhubné v obálce a ty pneumatiky, hozené do náspu dálnice si neviděla??