Dopravci Lidé Železnice

Zaměstnanecké posty v dozorčí radě Českých drah obhájili Leitgeb a Vokoun z OSŽ

Logo Odborového svazu železnic, foto: OSŽ
Logo Odborového svazu železnic, foto: OSŽ

Ve společnosti České dráhy se ve středu a ve čtvrtek konaly volby dvou členů do dozorčí rady za zaměstnance. Své posty obhájili oba kandidáti Odborového sdružení železničářů Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb. Informaci přineslo OSŽ ve svém on-line zpravodajství.

Vladislav Vokoun (vlevo) a Antonín Leitgeb. Pramen: OSŽ
Vladislav Vokoun (vlevo) a Antonín Leitgeb.
Pramen: OSŽ

Vokoun je prvním místopředsedou OSŽ a předsedou Podnikového výboru OSŽ, Leitgeb zastává funkci tajemníka Podnikového výboru OSŽ při ČD. Oba jsou dosavadní členové dozorčí rady Českých drah a v právě skončených volbách svůj mandát obhájili na dalších pět let. Volební účast byla 54,18 procenta, volby jsou tedy platné.

Zaměstnanci i odbory se přitom původně připravovali na volbu tří kandidátů, neboť k září letošního roku slíbil odchod z dozorčí rady i bývalý předseda OSŽ Jaroslav Pejša. Rezignaci si ale rozmyslel, což v OSŽ vyvolalo bouři nevole a vyústilo v odchod Pejši ze sdružení. Jeho mandát v dozorčí radě vyprší v roce 2021.

Dozorčí rada ČD má devět členů, z toho tři volí jako své zástupce zaměstnanci. Všichni tři (včetně Pejši) byli zvoleni za OSŽ.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honzak

Nezávidím hochům tuto beznadějnou pozici jenž se velmi vznešeně nazývá „Zástupci zaměstnanců“ Nechat se zvolit do rozhodujícího orgánu ČD jen pro to abych byl první u informací a neuměl s nimi naložit ve prospěch zastupovaných, musí být ODVAHA. Jen bych se zeptal těch voličů kteří dali hlas zvoleným, máte pocit že byli opravdu tak dobří v minulém období a Vaší profesi přinesli prokazatelně cosi pro potěšení?

Petr Novotný

Mě by spíše zajímalo, co pánové z řad zaměstnanců alespoň ovlivnili, když už nic neprosadí.
Celé volby jsou jen o tom, komu dáme lepší příjem. Jinak tam jsou k ničemu /slušně řečeno/… viz třeba rozdělení DKV na centa provozu a údržby. V provozu zůstali jen zaměstnanci, které lze šmahem propustit. Veškerý majetek je v údržbě a lze jej rozprodat. K tomu jsou i tzv průřezové činnosti napříč bývalými DKV… a to je pračka, ale i černá díra na peníze. Nikdo neví, kam potečou.

Pavel (ČD)

Z pohledu zaměstnance který není organizován v OSŽ jsou tyto volby fraška. Nikdo jiný nemá šanci ani nárok. Bohužel pro „TY“ ostatní OSŽ nic neudělá spíš uškodí.

lukas

Členům OSŽ je vždy „doporučeno“ koho mají volit. Takže výsledky je vždy jasný předem 😀

Gogo

Tento výsledek se dal očekávat, protože členů OSŽ je prostě tolik že přehlasují členy ostatních odborů dohromady.