LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

ŘSD začalo s výběrem dodavatele na první práce pro D55 u Kokor, zemědělci se bojí o dojivost

Silnice I/55 mezi Olomoucí a Přerovem. Foto: ŘSDSilnice I/55 mezi Olomoucí a Přerovem. Foto: ŘSD

Stavební povolení napadají zemědělci u soudu.

Zpět na článek
38 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Sova

Největší paradox je ten, že se tam žádné krávy nepasou… Takže křeček schovaný do krávy….

Michael

Až nato že přímo od lidí z Krcmane vím, že tam žádný chov dávno není. Jen obstrukce o nic jiného nejde…

zdeněk

to je rychlost, to víc makaj v rusku

Gwann

jasne, krávy budou hezky v klidu, jen lidem bude jezdit těžká doprava pod oknama. absurdistan

Jan

Jestli to dobře chápu, oni nenapadají vedení trasy (na což už je stejně pozdě, protože územní rozhodnutí již je pravomocné), ale to, že se mezi dálnicí a kravínem nepostaví protihlukové stěny. Dle deníku, na který je odkaz v článku, to tak vyznělo. Takže se bohužel může klidně stát, že to soud kvůli tomuto zruší. U Přerova (D1) soud zrušil v lednu změnové územní rozhodnutí jen kvůli tomu, že krajský úřad (resp. MŽP) neřešil ve stanovisku to, jak se bude v zimě udržovat dálnice: http://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2020/38A_6_2020_230_20201218082615_20201218083640_prevedeno.pdf

Dan Žatecký

Vidím, že to nejsou jen Haranti planety (Děti země) či krajina Dluhonice a další pochybné individuality, kdo je absolutně padlý na hlavu. Jak se jim ta silnice hodí, když je postavená. Tady nejde o nějakou dojivost, ale o dokazování si určité míry sebestřednosti, i za cenu prudkého propadu charakteru.

Jsem pro, aby tito věční stěžovatelé měli dostali doživotní zákaz po dostavbě vůbec se k silnici přiblížit, natož ji využít pro své cesty, když proti nim tak brojí, a omezují ostatní obyvatele dané lokality!!!

Greta

S vašimi názory a projevem byste měl dostat doživotní zákaz mluvit a psát o charakteru nebo morálce.

Asd

Jsem jednoznačně pro, aby se co nejrychleji vybudovala tolik potřebná infrastruktura. Proti každé obstrukci a zbytečnému zdržování. Tady mi však přijde požadavek zemědělců správný a oprávněný. I kravičky si zaslouží ochranu před hlukem.

Otakar

Oni tam žádné krávy nemají, jedná se jen o družstvo, které je spíš ruina a snaží se na ŘSD vytahat prachy za to, že stáhnou obstrukce. Chov mají jinde.

Asd

Díky za vysvětlení. Z článku jsem měl dojem že dálnice má vést kolem kravína, proto ti zemědělci chtějí postavit protihlukovou stěnu aby kravky i lidi co se o ně starají netrpěly hlukem.

*****. Petr

Tak zrovna tady ruku do ohně nedávej. O kravicky tu nejde ani kádrům z tynca .

Otakar

Kádr z Týnce se snaží jen z toho vytěžit maximum,

Asd

Díky Petře za info. Pokud správně chápu tak tu jde jen a pouze o peníze.

Koro

Článek zmatený. Nejdřív dálnice Olomouc – Kokory. Do toho požadavky Rokytnice. Avšak mapka jen Olomouc – Krčmaň…

Javier Gábor

Hrozný problém krávy poslat tam nebo o kousek dál. A obyvatelé Přerova a lidi, co tudy projíždí, se můžou zbláznit. Tady je už namístě vyvlastnění bez náhrady ve veřejném zájmu.

K.S.

Jasně. „Já si chci postavit dálnici, vy se pakujte.“ Koho mi to připomíná? Jo, už vím! Komunisty.

Frantík

Pokud by mohl stát okamžitě vyvlastňovat za třeba dvojnásobek tržní ceny, pak bych takový zákon klidně nechal projít.
Jediný problém bude určit tržní cenu, protože majitel pozemek ochotně neprodá.

Greta

Vyvlastnění bez náhrady se odjakživa říkalo krádež.

Lofas

V SSSR rozdojili i kozla. Věřím že někdo na světě jim najde nějakou metodu na vyšší dojivost.

Jarda

taky neš..áte, když vedle vrtá ve zdi z panelu, proč by krávy taky měly dojit za každých podmínek?

Mašinka

Plánička, ne?

SaulGoodman

Si tady přijdu jak ve středověku. Že jim zůstanou dívky na ocet a voda ve studnách se změní v krev se nebojí?

Kalanis

Já si taky něco řekl o 19. století a zavádění železnice.

Gwann

ano, dříve krajská města Chrudim a Mýto…

K.S.

A nepadlo to náhodou u Mýta na tom že se to trasovalo kolem vody a ne tunelem přes Gajer? Ono to sice tak jak popisujete u některých měst bylo, třeba Bohumín, Hustopeče a Podivín (a u Hustopečí a Bohumína za to prý mohl jeden a ten samý farář), ale právě o Mýtu jsem četl že je to mýt.

Jiří Kocurek

A budou se tam prohánět čarodějnice na koštěti, na vysavači. Kryjte se! Nadzvuková Rowenta!

K.S.

ETA Onyx dva dva pět, udržujte letovou hladinu dvě stě košťat. Opakuji, udržujte hladinu dvě stě košťat. 😀

Jan Pekar

Bože to jsou kravské žvásty,ale hlavně že se protestuje a že lidé trpí dopravou se neřeší. Už aby prosadili zákon o státním zájmu jako v Německu a byl by pokoj od různých účelových odvolání.

K.S.

Zákon o státní zájmu můžete mít v zemi kde se nesnaží stát neustále obyvatele ojebat a vyjebat s nimi. Což je skoro český národní sport.

Takže ne, žádný zákon který by dal státu nějaké extra pravomoci, spíš bych řekl že by se mu měly ještě dále omezit a trvdě ho za každou sebemenší chybu trestat soudy a hodem vidlemi, dokud se nenaučí postupovat podle svých vlastních zákonů bez chyby.

Zvláštní že mnoho spoluobčanů by nejraději ostatní trestalo za sebemenší blbost likvidačními pokutami a těžkým žalářem, ale státu by dovolilo nejraději úplně vše.

Jak moc ty totality nadělali škod je neskutečné.

Jarda Š.

Tady ukazujete, jak je u nás pokřivená demokracie. Místo toho, aby si občané zvolili čestné lidi, kteří budou zárukou toho, že státní moc nebude zneužívaná, tak si zvolí lumpy a pak požadují, aby je před nimi někdo chránil.

K.S.

Ano, problém je že si lidi volí lumpy, kteří jim naslibují kde co.

Andrej

Frustracia bohuzial vedie k pozadovaniu totalitnych opatreni. Tak dlho sa bude trollovat a hadzat do vsrtkeho vidle, podavat blanketne odvolania, blokovat za kazdu cenu, az pretecie pohar trpezlivosti a nastane vseobecna politicka zhoda na dramaticke oklestenie moznosti odvolavania, co samozrejme bude v konecnom dosledku pozitivne pre spolocbost nebude. Co sa tyka udajnych chyb uradov, tam,to nie je az tak jedboduche, obvykle sudy v konecnom dosledku po rokoch prietahov daju nakoniec za pravdu uradom alebo RSD. K masivnemu zdrzaniu netreba chybu, staci napadnut aj nieco, co sa v konecnom dosledku ukaze ako bezchybne. Navyse, neda sa vzdy arbitrarne urcit co je… Číst vice »

K.S.

Pokud se v ČR opakovaně objevují úkony, které obsahují chyby a ne takové že někdo zapomene nalepit na list kolek, ale takové že se nedá třeba vědět majitelům všech dotčených pozemků a staveb, tak je to dost velký problém. Dokud se instituce nenaučí všechno plnit bez těchto závažných chyb, což by měly soudy rozřešit během týdnů, tak se nedá čemu divit že do toho lidi hází vidle. Ano, může pohár přetéct, ale problém je v tom že na rozdíl od úředníků a politiků, kteří neustále vyřvávají jak za všechno může Kalousek, pardon, ekoteroristi, zástupci ochranářských sdruženích nemají tak snadný přístup… Číst vice »

mlokXCM

Z toho, že někdo podá žalobu, nelze usuzovat, že někdo jiný postupuje špatně. V každém sporu se minimálně jedna strana cítí poškozeně a zpravidla jedna strana rozsudek vždy považuje za nespravedlivý.

K.S.

Jenže těch případů kdy to stát prohrál je poměrně dost.

Lektor

Jj stát pořád spoléhá na to , že když jede podle zákona , který vytvořil, že podle něho pojedou všichni.

Mašinka

No, ty zakony dela ta banda, co si ji jako volime. Za to urednici nemuzou!

K.S.

Úředník může ale za to že nenapíše jak se bude starat o dálnic, nebo neinformuje majitele nemovitosti kterou v rámci stavby peronu a k tomu příslušné zdi podkopou a podobně.

Jinak myslím že stavební zákony jsou tak z období 2005-2010 kdy to ještě nebylo o bandě uřvaných populistů.