ŘSD vypsalo první soutěž na firmu, která bude zakrývat nelegální billboardy

Les českých vlajek i nelegálních reklam kolem českých dálnic jen tak nezmizí. Ředitelství silnic a dálnic řadu billboardů sice začne

Les českých vlajek i nelegálních reklam kolem českých dálnic jen tak nezmizí. Ředitelství silnic a dálnic řadu billboardů sice začne zakrývat už teď, ale na spoustu z nich se dostane nejdříve za měsíc.

Teprve dnes vypsalo ŘSD soutěž na firmu, která zakryje reklamu na billboardech podél dálnice D1. Podle informací ve věstníku veřejných zakázek je termín podání nabídek do 22. října. Předpokládaná cena zakázky je 3,8 milionu korun. Reálně tak může začít zakrývání v listopadu, pokud někdo nezačne zakázku napadat.

„Jedná se o neprůhledné  zakrytí reklam na reklamních zařízeních, umístěných v ochranném silničním pásmu dálnice D1.  Zakrytí musí být dostatečně odolné proti povětrnostním vlivům,“ uvádí ŘSD v dokumentaci pro soutěž.

Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla ŘSD zakryje část billboardů už dříve vlastními silami, ale dá se předpokládat, že na všechny nemá takovou kapacitu. Soutěže na další dálnice má státní organizace vypsat v příštích dnech. „Nemůžeme postupovat presumpcí viny, že bychom čekali, že firmy reklamu neodstraní a vypsali soutěž dříve,“ vysvětlil Rýdl, proč se soutěží zakázka teprve necelé tři týdny poté, co už zákon zakazující reklamu v ochranném pásmu dálnic a silnic I. třídy začal platit.

ŘSD zatím dokončilo evidenci billboardů kolem dálnic, celkem jich je v rozporu se zákonem 1142. Teď začne ministerstvo dopravy vyzývat jejich majitele, aby je odstranili. Pokud tak neučiní, tak je nejprve zakryje ŘSD a poté odstraní. Náklady pak chce vymáhat na majitelích.

 

 

Tagy billboardy ŘSD
Žádné komentáře