ŘSD přebere dálnici D4 u Prahy a dotáhne zrušení přechodu na Zbraslavi

Podchod pod Strakonickou na Zbraslavi. Autor: Josef HabersbergerPodchod pod Strakonickou na Zbraslavi. Autor: Josef Habersberger

Podobná situace je na čtyřproudé silnici u letiště, která se posléze mění na dálnici D7. I tam by měl přechod zmizet

Řidiči nenáviděný přechod při výjezdu z Prahy po Strakonické, který téměř nikdo nevyužívá, by se měl stát minulostí. Jeho zrušení dotáhne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), na které by tento úsek komunikace měl být ještě letos převeden. Dnes je majitelem město Praha, které už loni zahájilo přípravu výstavby podchodu.

Přechod na faktickém začátku dálnice D4 (podle značky začíná o kus dál) zpomaluje dopravu, když nutí řidiče snížit rychlost na 50 km/h. Nový podchod propojí ulice Lesáků a Za Dálnicí, dokumentaci připravuje pro pražský magistrát od loňského května společnost Sagasta.

„Zároveň probíhá převedení této komunikace do správy ŘSD, před podpisem je smlouva, už je schválená v radě (hl. m. Prahy) i v zastupitelstvu, vypořádávají se poslední věci, které jsou podmínkou převodu. Věřím, že budou vypořádány v řádu měsíců. Potom převezmeme přípravu a jakmile získáme povolení, tak v co nejbližší době tento přechod odstraníme. A zprovozníme podchod,“ uvedl v podcastu Cesty Zdopravy.cz šéf ŘSD Radek Mátl. Podle něj nemá přechod v těchto místech co dělat. Na jeho zrušení by mělo dojít už v příštím roce.

Podobná situace je na čtyřproudé silnici u letiště, která se posléze mění na dálnici D7. I tam by měl přechod zmizet. ŘSD připravuje stavbu mimoúrovňové křižovatky Aviatická na příjezdu k letišti, D7 by se v těchto místech měla stát šestipruhovou. Změna souvisí s výstavbou pražského okruhu směrem na Suchdol. První etapa přestavby by měla začít příští rok.

Tagy dálnice D4 přechod ŘSD Strakonická
71 komentářů