LOT 3a leaderboard

ROPID dokončuje integraci Mělnicka a Boleslavska, dál se bude čekat na nový systém

Nové autobusy Iveco Crossway dopravce Exprescar Kladno. Foto: Jan SůraNové autobusy Iveco Crossway dopravce Exprescar Kladno. Foto: Jan Sůra

Oblast pražské integrované dopravy bude od 10. prosince zase o něco větší. Organizátor dopravy ROPID oznámil rozšíření integrace na Byšicko,

Oblast pražské integrované dopravy bude od 10. prosince zase o něco větší. Organizátor dopravy ROPID oznámil rozšíření integrace na Byšicko, Všetatsko, Kokořínsko a Velvarsko. Jde především o zahrnutí autobusových linek v trojúhelníku Mladá Boleslav, Mělník, Všetaty, když větší část integrace (včetně vlaků) v okolí zmíněných měst proběhla už v říjnu.

„Jízdní řády autobusů jsou lépe koordinovány s vlaky i mezi sebou navzájem, zároveň jsou intervaly zpravidelněny a přizpůsobeny aktuálním potřebám,“ uvedl mluvčí ROPIDu Filip Drápal. Spoje jsou podle něj navrženy tak, aby mimo jiné odpovídaly začátku a konci směny v automobilce Škoda.

Ke stejnému datu dojde k rozšíření integrace i na Velvarsku, kde bude například zavedena přestupní návaznost mezi vlaky a autobusy ve Velvarech. Nově zde PID zahrne osm obcí.

Tím nejméně na půl roku expanze pražské integrované dopravy skončí. ROPID totiž čeká na zavedení nového odbavovacího systému, který mimo jiné umožní nahrávat jízdenky vedle Lítačky i na jiné druhy karet, třeba drážní InKartu nebo platební kartu. Po jeho zavedení by pak do integrace mělo spadnout Berounsko a Příbramsko, později i Rakovnicko a Slánsko.

Vybrané změny od 10. prosince ve zkratce (pramen ROPID)

Prodloužení páteřní linky 467 Roudnice nad Labem – Mělník – Mladá Boleslav
Nová linka 668 Všetaty – Mšeno s návazností na vlaky do Prahy
Propojení linky Mělník – Kokořín s mělnickou městskou linkou 474
Posílení linky 369 mezi Prahou a Mělníkem o víkendech
Rozšíření provozu linky 617 na trase Kladno – Slaný – Velvary – Nová Ves – Mělník
Nová linka 593 Slaný – Hobšovice – Velvary

Podrobněji na webu ROPID.

Tagy integrace Kokořín Mělník Mladá Boleslav PID ropid
2 komentáře