cargo

Reklama s dopisem proti BigBoardu může zůstat, rozhodl soud

Reklama společnosti JCDecaux, v které upozorňuje na problémy magistrátu a BigBoardu. Foto: JCDecauxReklama společnosti JCDecaux, v které upozorňuje na problémy magistrátu a BigBoardu. Foto: JCDecaux

Společnost JCDecaux může nadále na své reklamní plochy umisťovat otevřený dopis pražské primátorce Adrianě Krnáčové. V něm upozorňuje na provázání

Společnost JCDecaux může nadále na své reklamní plochy umisťovat otevřený dopis pražské primátorce Adrianě Krnáčové. V něm upozorňuje na provázání magistrátních úředníků se společností BigBoard. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.

BigBoard se na něj obrátil se žádostí o vydání předběžného opatření proti společnosti JCDecaux. Soud zamítl BigBoardu oba návrhy. První návrh se týkal zákazu šíření otevřeného dopisu pražské primátorce Adrianě Krnáčové, který společnost JCDecaux zveřejnila na plochách městského mobiliáře. V druhém návrhu společnost BigBoard požadovala, aby soud JCDecaux zakázal šíření údajně nepravdivých informací o podezření z korupčního jednání společnosti BigBoard.

„Soud návrhy na předběžná opatření nejen zamítl, ale dokonce potvrdil, že úvahy JCDecaux o možné korupci stojí na reálném základu,“ uvedl v tiskové zprávě JCDecaux.

V dopise JCDecaux upozorňuje na skutečnost, že magistrátní úředník Ivo Mates jezdil autem, které patřilo firmě provázané s BigBoardem. Právě Mates přitom o venkovní reklamě v Praze rozhoduje. Člen komise pro přípravu podkladů na výběrové řízení pro nového provozovatele městského mobiliáře Stanislav Lazar byl dříve výkonným ředitelem Svazu provozovatelů venkovní reklamy, který je také úzce provázán se skupinou BigBoard.

Soud potvrdil, že otevřený dopis neobsahuje nepravdivé informace a současně uznal, že úvahy společnosti JCDecaux o možné korupci stojí na reálném skutkovém základu a jsou opřeny o konkrétní skutečnosti, zjištěné novináři. Podle soudu se tedy společnost JCDecaux nedopustila žádného protiprávního jednání.

Vztahy mezi BigBoardem a JCDecaux jsou v poslední době na bodě mrazu. Důvodem je i chystaná soutěž Prahy na městský mobiliář

Tagy BigBoard JCDecaux
7 komentářů