Letectví Letiště

Kolem letiště se objevily billboardy vinící jeho vedení z okrádání. Autor je neznámý

Billboardy s reklamou na stránky o letišti.
Billboardy s reklamou na stránky o letišti.
Letiště chystá trestní oznámení. Reklama je umístěna na plochách BigBoardu, kterému na letišti končí dvacetiletá smlouva.

V okolí Letiště Praha se objevilo několik billboardů odkazující na internetovou stránku okradliletiste.cz. Na nich se neznámí autoři pouští do kritiky smluvních vztahů mezi Letištěm Praha a JCDecaux. Snaží se ho dát do souvislosti s probíhajícím propouštěním. Vedení státní firmy kvůli tomu podniká příslušné právní kroky.

Tvůrci webu tvrdí, že kvůli smlouvě s firmou na reklamní plochy přichází letiště každou sekundu o dvě koruny. Stránky jsou podle registru CZ.NIC registrované Frantzem Nowakem „Činnost JCDecaux na letišti proto nelze označit jinak, než že letiště okradli,“ uvádí na stránkách, kde se současně pouštějí do vedení letiště. „Korunu svému snažení nasadili pánové manažeři Řehoř a Puchalský tím, že namísto toho, aby se řádně snažili vymáhat dlužné nájemné, případně smlouvu s JCDecaux vypověděli a přesoutěžili, tak propouštějí zaměstnance,“ píšou tvůrci.

Letiště Praha uvedlo, že tvrzení uvedená na internetové stránce jsou zkreslená, pomlouvačná a poškozují dobré jméno společnosti. „Letiště Praha již proto podniká patřičné právní kroky, včetně přípravy trestního oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu. Cílem je zejména očistit dobré jméno společnosti Letiště Praha. Zároveň společnost podá stížnost na Radu pro reklamu z důvodu podezření na neetické využití reklamního prostoru,“ uvedl mluvčí Letiště Roman Pacvoň. Právní cestou chce vymáhat zablokování stránek.

BigBoard odmítá, že by za kampaní stál

Na českém trhu proti JCDecaux bojuje dlouhodobě skupina BigBoard, která je na trhu venkovní reklamy největším hráčem. Její mluvčí Pavlína Stránská odmítla, že by s kampaní měli něco společného. „Rozhodně za stránkami naše společnost nestojí a ani se nedomníváme, že by šlo o záležitost trhu s reklamou. Po bližším prostudování na nás působí spíše dojmem, že jde o snahu podpořit zaměstnanost ve společnosti Letiště Praha,“ uvedla mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská

Podle letiště je reklama na plochách patřících společnosti BigBoard. Proto ji vyzve k odstranění. „Lze se domnívat, že za ní mohou stát konkrétní podnikatelské zájmy, které se snaží využít aktuální bezprecedentní situaci způsobenou pandemií onemocnění covid-19 ve svůj prospěch. Letiště Praha přesto nepodlehne žádné formě nátlaku a jeho vedení bude i nadále tvrdě hájit zájmy společnosti,“ dodal Pacvoň.

Letiště tvrdí, že se společností JCDecaux má platnou smlouvu o provozování reklamy uzavřenou v roce 2012. Tehdy ještě letiště ovládal jiný management. „Společnosti BigBoard Praha naopak na konci tohoto roku vyprší téměř dvacetiletá smlouva s Letištěm Praha na pronájem venkovních reklamních prostor,“ dodal Pacvoň. Letiště podle něj stejně jako u všech nájemců i u JCDecaux provádí analýzu, do jaké míry měla na jejich podnikání dopad krize spojená s pandemií covid-19.

 

29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Lipa

Bigboard bude brutálně prosazovat své finanční zájmy !!

Kamil Brodsky

Drzim letišti palce

Hara_Pes

Na pozemku, který vlastní naše sídliště, má Big Board pronajatý billboard. Nyní přišla žádost o prominutí nájemného za letošní rok, kvůli koronaviru. Jaký náklady mohl mít bigboard na billdoard kvůli koronaviru, že chce odpustit platbu?
Budou nás teď taky vydírat, když se jejich žádost odmítla?

Bob

Všechny tyhle reklamní parazity vypráskat z veřejného prostoru.

Anonymous

Že by se zaměstnanci letiště vzbouřili?

Vyhlídka na věčnost

Ono letiště v Prase ještě existuje???

...

Kdyby jen kolem letiště. Jeden takový billboard je i na opačném konci, 30 km daleko, u Kolovrat na I/2.

Hřebík v patě

To je evidentní lež, tohlencto. LePra že propouští zaměstnance? Vždyť nabírají další (ho) tisko (vou/výho) mluvku 😮

https://pracenaletisti.jobs.cz/detail-pozice-letiste/?id=G2-1537815156-aden_brand0&rps=186

Anonymous

Já myslím že to asi je nějaká vzpoura..

Karel Lipa

Bigboard bude kvůli penězům skandalizovat úplně každého ……

R2R2

Je klidne mozne, ze JCDecaux neplati najemne. Je klidne mozne, ze je smlouva pro letiste nevyhodna a s nekym jinym by mohlo uzavrit lepsi. Nicmene prilis neverim tomu, ze by vymozeni najemneho, ktere za cely rok cini 62 milionu zachranilo ekonomickou situaci letiste, ktere udajne prodelava kolem 100 milionu mesicne a uz vubec neverim tomu, ze by prilakalo zpatky cestujici. Navrat mezinarodniho leteckeho provozu na predkoronavirovou uroven IATA ocekava kolem roku 2023. Drzet tri roky zamestnance, pro ktere nemate praci, by nedavalo smysl ani kdyby bylo letiste ziskove.

tonca

lidí lítejte z Drážďan, vy co to nemáte daleko.

J.K.

Tak snad to dopadne líp než ve filmu Tři billboardy za Ebbingem …😀

Tomas

Nejen v okolí letiště…. i třeba v místech, jako štěrboholy.

Petr

BigBoard…. to jsou ti Rusáci?

franzJosej

a na dalnicich taky!!! ceska anarchie!

V. K.

Jak JCD tak BigBoard mají hodně nevybíravý praktiky na hraně vydírání. Přeji Letišti, aby s nimi u soudu zatočili.

Bob

Letiště je taky dost pochybný podnik.

David

Tak BigBoard již vedl několik takovýchto kampaní v Praze, nedivil bych se kdyby za tím stáli oni. V blahé paměti je například „Praha podle Hudečka“, který chtěl tehdy omezit maximální velikost billboardů v Praze.

David

Další bylo třeba „Okradená Praha“ aneb. „Pražane, i ty přicházíš o peníze“. Ta se týkala sporu o městský mobiliář, kdy se BigBoard snažil donutit město, aby si od něj objednala mobiliář namísto vlastního řešení.

Známej, známýho, co má známýho a ten to ví

Tak je to poměrně jednoduchý. Na T3 sedí ve vedení jedný letecký firmy (která mimochodem lže a krade, kde může a očůrává koho může a dluží kam se podívá) bývalý ředitel DPP. Firma i přes ukončení služby „sídlení na letišti“ letištěm od 1.1.2020, dostala v září 2020 po notném tahání za nitky, sídlo na letišti, resp na T3. Ten ředitel měl taky oplejtačky kvůli kšeftování s JCD a reklamě v metru, a kvůli pár průserům vydržel na ředitelským postu asi čtvrt roku, pak milionový odměny, zlatej padáček a tradá pryč. Zároveň předtím dělal v blízkým kruhu bývalýho ředitele DPP Dvoř***,… Číst vice »

Mate na mysli nekoho ze Smartwings Group?

Martin

Od kdy sídlí Smartwings Group na T3? On byl někdo z vedení Smartwings Group dříve ředitelem DPP?

Anonymus

Na to se prave ptam i ja.

Jana

Ale na to jste se prece neptal

watslaw

Ne, tuším, že jeden pán, co se jmenuje podle jistého signálu na semaforech.
A taky pokud vím mj. způsobil, že data o poloze vozidel DPP byly až donedávna v majetku cizí soukromé firmy …

Demon

Také má prý rád včelky. 😉

Tyhle kmotry potřenujeme vyprášit, bohužel Rittig zatím odchází od soudu osvobozen. Zřejmě je ta naše mafie stále ještě hodně zažraná, až po soudy.

Viťa

Kolem letiště? Potkal jsem jeden i na Štěrboholské radiále:)