RegioJet převzal první lokomotivy TRAXX MS3, premiéru budou mít mezi Brnem a Bohumínem

Lokomotiva Bombardier TRAXX MS3 v barvách RegioJetu. Foto: BombardierLokomotiva Bombardier TRAXX MS3 v barvách RegioJetu. Foto: Bombardier

Všech patnáct nových lokomotiv bude mít RegioJet do října příštího roku, chystá nákup dalších vozů pro nové linky.

V čele vlaků RegioJetu by se měly v příštích týdnech objevit poprvé lokomotivy Bombardier TRAXX MS3. Dopravce dnes v německém Kasselu převzal od výrobce do užívání první dva stroje z celkem patnácti objednaných.

Lokomotivy budou zatím v Česku ve zkušebním provozu. Do Česka by měly přijet zítra. Od ledna je chce dopravce nasadit na linku R8 mezi Brnem a Bohumínem. Během víkendu začnou přípravy na jejich nasazení do provozu včetně školení strojvedoucích.

Lokomotivy dostanou kompletní korporátní označení logem RegioJet a další náležitosti nezbytné pro provoz. Další stroje by měly dorazit mezi dubnem a říjnem, celkem má RegioJet závazně objednáno 15 lokomotiv.

Pořízení 15 lokomotiv TRAXX MS3 je největší investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí s naší expanzí aktivit dopravce v rámci celého středoevropského regionu,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Po ČD Cargo tak bude RegioJet v Česku druhým dopravcem, který je využívá. ČD Cargo má zatím lokomotivu ve zkušebním provozu, nasazuje ji i do osobní dopravy. Využívají ji České dráhy pro vlaky mezi Karlovými Vary a Chebem.

RegioJet pořizuje další lokomotivy TRAXX MS3 také s cílem postupně unifikovat flotilu vícesystémových lokomotiv, které by v budoucnu měly být tvořeny lokomotivami TRAXX MS. RegioJet postupuje podobně jako další velcí dopravci a chce v provozu svých dálkových vlaků využít silných synergií unifikované flotily nejmodernějších vícesystémových lokomotiv. Z flotily tak mají zcela zmizet stroje Siemens Vectron.

70 dalších vagónů

Firma současně oznámila, že příští rok chce pořídit nejméně 70 dalších vagónů. Letos RegioJet rozšířil svoji flotilu o 50 vozů. „V příštím roce otevře RegioJet novou linku z České republiky přes Polsko na Ukrajinu, ale plánuje také linky, které vůbec nepovedou přes Českou nebo Slovenskou republiku, z českého dopravce se stane plně dopravce středoevropský. RegioJet se také hodlá aktivně zapojit do nové celoevropské strategie rozvoje mezinárodních nočních vlaků, kterou v minulých dnech prezentovali přední evropští dopravci,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Nákup patnácti lokomotiv oznámil RegioJet loni v září. Doplní čtyři stroje TRAXX MS2e, které v barvách RegioJetu jezdí od května 2018. Tuzemský dopravce je prvním osobním dopravcem, který si lokomotivu TRAXX MS3 objednal.

Tagy Bombardier Transportation Bombardier TRAXX MS3 RegioJet Top Traxx MS3
150 komentářů