LOT 3a leaderboard

RegioJet převzal první lokomotivy TRAXX MS3, premiéru budou mít mezi Brnem a Bohumínem

Lokomotiva Bombardier TRAXX MS3 v barvách RegioJetu. Foto: BombardierLokomotiva Bombardier TRAXX MS3 v barvách RegioJetu. Foto: Bombardier

Všech patnáct nových lokomotiv bude mít RegioJet do října příštího roku, chystá nákup dalších vozů pro nové linky.

V čele vlaků RegioJetu by se měly v příštích týdnech objevit poprvé lokomotivy Bombardier TRAXX MS3. Dopravce dnes v německém Kasselu převzal od výrobce do užívání první dva stroje z celkem patnácti objednaných.

Lokomotivy budou zatím v Česku ve zkušebním provozu. Do Česka by měly přijet zítra. Od ledna je chce dopravce nasadit na linku R8 mezi Brnem a Bohumínem. Během víkendu začnou přípravy na jejich nasazení do provozu včetně školení strojvedoucích.

Lokomotivy dostanou kompletní korporátní označení logem RegioJet a další náležitosti nezbytné pro provoz. Další stroje by měly dorazit mezi dubnem a říjnem, celkem má RegioJet závazně objednáno 15 lokomotiv.

Pořízení 15 lokomotiv TRAXX MS3 je největší investicí do nových železničních vozidel v historii RegioJetu. Jejich objednávka souvisí s naší expanzí aktivit dopravce v rámci celého středoevropského regionu,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Po ČD Cargo tak bude RegioJet v Česku druhým dopravcem, který je využívá. ČD Cargo má zatím lokomotivu ve zkušebním provozu, nasazuje ji i do osobní dopravy. Využívají ji České dráhy pro vlaky mezi Karlovými Vary a Chebem.

RegioJet pořizuje další lokomotivy TRAXX MS3 také s cílem postupně unifikovat flotilu vícesystémových lokomotiv, které by v budoucnu měly být tvořeny lokomotivami TRAXX MS. RegioJet postupuje podobně jako další velcí dopravci a chce v provozu svých dálkových vlaků využít silných synergií unifikované flotily nejmodernějších vícesystémových lokomotiv. Z flotily tak mají zcela zmizet stroje Siemens Vectron.

70 dalších vagónů

Firma současně oznámila, že příští rok chce pořídit nejméně 70 dalších vagónů. Letos RegioJet rozšířil svoji flotilu o 50 vozů. „V příštím roce otevře RegioJet novou linku z České republiky přes Polsko na Ukrajinu, ale plánuje také linky, které vůbec nepovedou přes Českou nebo Slovenskou republiku, z českého dopravce se stane plně dopravce středoevropský. RegioJet se také hodlá aktivně zapojit do nové celoevropské strategie rozvoje mezinárodních nočních vlaků, kterou v minulých dnech prezentovali přední evropští dopravci,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Nákup patnácti lokomotiv oznámil RegioJet loni v září. Doplní čtyři stroje TRAXX MS2e, které v barvách RegioJetu jezdí od května 2018. Tuzemský dopravce je prvním osobním dopravcem, který si lokomotivu TRAXX MS3 objednal.

Tagy Bombardier Transportation Bombardier TRAXX MS3 RegioJet seznam Top Traxx MS3
150 komentářů