LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

RegioJet čeká příští rok stěhování vlakového zázemí ze Smíchova do Malešic

Zázemí RegioJetu na Smíchově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czZázemí RegioJetu na Smíchově. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Ke stěhování má dojít v létě. Správa železnic chystá nové místo pro odstavování vlaků ve Strašnicích.

Společnost RegioJet čeká v polovině příštího roku velký přesun zázemí ze smíchovského nádraží do Malešic. Nově bude své soupravy obracet a odstavovat ve stanici Malešice na vlečkových kolejích.

Deníku Zdopravy.cz to potvrdil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj a mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. „RegioJet postupuje v úzké koordinaci se Správou železnic a dalšími subjeky a předpokládáme, že k přemístění lokality pro obracení souprav a zajištění obratového ošetření a údržby by mělo dojít během léta roku 2022,“ řekl Ondrůj.

Úpravy pro odstav v Malešicích si zajišťuje RegioJet samostatně bez Správy železnic. Ta ale chystá úpravy napojení Malešic do tratě z Uhříněvsi na hlavní nádraží. V rámci připravované stavby ETCS Praha Uhříněves –⁠ Praha hl. n., která se aktuálně soutěží, dojde k úpravě zabezpečovacího zařízení pro možnost dálkového ovládání železniční stanice Malešice z pražského centrálního dispečerského stanoviště. „Dále bude upraveno stávající stavědlo pro zajištění stavění posunových cest mezi jednotlivými vlečkami a částí kolejí v ŽST Malešice,“ dodala Pistoriusová.

RegioJet musí ze Smíchova pryč kvůli chystané přestavbě nádraží, část odstavených kolejí zabere developerský projekt.

Lokalita v Malešicích nemusí být konečná. Správa železnic aktuálně zpracovává záměr projektu na stavbu rozšíření odstavných kapacit v pražském železničním uzlu. Ty mají vzniknout v lokalitě Strašnice/Trnkov/Slatiny mezi stávajícím koridorem na Benešov a Jižní spojku. Bude řešit výstavbu odstavných kolejí pro vysokorychlostní vlaky, dálkovou i regionální dopravu. „Předpokládaný rok dokončení výstavby je 2027,“ dodala Pistoriusová.

RegioJet současně plánuje i stavbu depa v Praze – Dolních Měcholupech.

Tagy odstavné plochy RegioJet seznam Správa železnic Železniční uzel Praha
108 komentářů