cargo

Bagry vjely na Smíchovské nádraží, RegioJet ještě pár let zůstane

RegioJet na Smíchově. Foto: Jan SůraRegioJet na Smíchově. Foto: Jan Sůra

Developerská společnost Sekyra Group ve čtvrtek začala s demoličními pracemi v areálu Smíchovského nádraží. „Jde o demolici nevyužitých drážních objektů,

Developerská společnost Sekyra Group ve čtvrtek začala s demoličními pracemi v areálu Smíchovského nádraží. „Jde o demolici nevyužitých drážních objektů, je třeba vyčistit pozemek pro následnou etapu výstavby,“ řekl deníku Zdopravy.cz výkonný ředitel firmy Leoš Anderle.

Podle něj jde o velmi limitovaný rozsah prací, který nijak nenarušuje provoz vlaků ani zázemí společnosti RegioJet. Ta by měla naopak na nádraží ještě nějaký čas zůstat. Potvrdit to má smlouva mezi dopravcem a developerem, která je těsně před podpisem. „Bylo by to zhruba na dva až tři roky,“ doplnil Anderle. Sekyra chce zároveň ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty pomoci najít RegioJetu jiný „domov“. „Jsme přesvědčeni, že se podaří najít řešení tak, abychom, do doby, než začne probíhat na Smíchově developerská výstavba, mohli prostory našeho zázemí, které nezbytně potřebujeme k provozu vlaků, využívat,“ vyjádřil se mluvčí dopravce Aleš Ondrůj.

Lokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJet

Lokomotiva Vectron, Praha Smíchov společné nádraží, foto: RegioJet

Sekyra „zdevelopuje“ zhruba dvacet hektarů, kde mají vzniknou byty pro 3300 obyvatel a devět tisíc pracovních míst v kancelářích, obchodech a restauracích. Započatá demolice se zatím týká jen drobných staveb a potrvá zhruba měsíc. Koncem roku by pak měla začít první etapa výstavba Smíchov City.  Podrobně o projektu včetně fotogalerie informoval deník Zdopravy.cz v listopadu.

Smíchovské nádraží přitom není jediné, kde úřadují bagry. V plném proudu je výstavba bytového a kancelářského centra společnosti Penta u hlavního nádraží.

Tagy development nádraží RegioJet Sekyra Group Smíchov
19 komentářů