Přes Atlantik míří další dopravce s 737-8 MAX. WestJet slibuje letenky v řádu tisíců korun

Boeing 737-8 MAX společnosti WestJet. Foto: WestJetBoeing 737-8 MAX společnosti WestJet. Foto: WestJet

Již tak silně konkurenční doprava přes Atlantik přilákala dalšího hráče s úzkotrupým letadlem. Kanadská nízkonákladová společnost WestJet spustí v létě

Již tak silně konkurenční doprava přes Atlantik přilákala dalšího hráče s úzkotrupým letadlem. Kanadská nízkonákladová společnost WestJet spustí v létě nové přímé spojení z Halifaxu do Londýna a Paříže. Konkurovat bude hlavně cenou. Nejlevnější jednosměrné letenky začínají na úrovni lehce přes tři tisíce korun.

Firma start linek oznámila dnes v tiskové zprávě. Na trasu nasadí nová letadla Boeing 737-8 MAX.  Je tak dalším dopravcem, který bude létat přes Atlantik s úzkotrupým letadlem. Norwegian používá A320 a A321neo, Norwegian 737-8 MAX. Díky kratší vzdálenosti do Halifaxu z Evropy bude WestJet prvním dopravcem, který spustí s tímto typem letadla spojení z kontinentální Evropy. Ostatní létají z Velké Británie, Irska či Islandu. V minulosti byly i delší lety s úzkotrupými letadly, šlo ale o letadla s nižší kapacitou sedaček. WestJet létá přes Atlantik ještě s Boeingem  737-800 ze St. John´s do Dublinu.

Viceprezident WestJetu Ed Sims plány označil za důkaz ambice dopravce stát se hráčem s globální sítí. „Je to investice, která nám pomůže odstartovat další lety a rozšířit naši přítomnost v Halifaxu,“ dodal Sims.

WestJet v tiskové zprávě uvedl, že ceny za jednosměrnou letenku do Paříže či Londýna začnou na 199 kanadských dolarech, tedy zhruba 3300 korun. Tak levné letenky jsou ale v systému aktuálně jen z Kanady. Zpáteční letenku lze ale pořídit běžně pod deset tisíc korun. WestJet bude létat do Paříže od 31. května denně, od 29. dubna denně z Halifaxu do Paříže. V případě Paříže trvá let přes Atlantik 7 hodin a 15 minut, zpět 6 hodin a 5 minut.

Tagy westjet
10 komentářů