Automobily

Potvrzeno: Nadnárodní obr Transdev koupil autobusovou skupinu 3ČSAD

Autobusy Crossway LE NP pro ČSAD Karviná. Autor: Iveco
Autobusy Crossway LE NP pro ČSAD Karviná. Autor: Iveco

Autobusová akvizice desetiletí na českém trhu je potvrzena. Nadnárodní skupina Transdev dnes deníku Zdopravy.cz potvrdila, že koupila v polovině srpna uskupení 3ČSAD. To zahrnuje společnosti ČSAD Havířov, ČSAD Frýdek-Místek, ČSAD Karviná; součástí akvizice je i firma Bus Management. Konkrétně se transakce uskutečnila mezi společností Transdev Česká republika a dosavadním majitelem CIDEM Hranice.

Díky akvizici zaměstnává nyní český Transdev, který vstoupil na tuzemský trh teprve v roce 2018, téměř 1350 lidí a disponuje bezmála 600 autobusy. Uskupení 3ČSAD působí především v Moravskoslezském kraji a se svými 1100 zaměstnanci, 410 autobusy a 75 kamiony je předním provozovatelem veřejné dopravy v Moravskoslezském kraji a ve městech Havířov, Karviná, Orlová, Frýdek-Místek a Hranice. Akvizicí tak vzniká jeden z největších autobusových dopravců v zemi.

„Tato akvizice je pro Transdev v České republice zásadní událostí a jednoznačně řadí Transdev mezi čtyři přední hráče v oblasti veřejné autobusové dopravy na českém trhu. Těšíme se na setkání s našim novými zákazníky a partnery a na přivítání všech nových zaměstnanců Transdevu. Společně s 3ČSAD budeme stávající služby integrovat a zároveň se zaměříme na vývoj nových služeb pro naše zákazníky,“ uvedl Christian Schreyer, generální ředitel pro severní a střední Evropu skupiny Transdev.

„V návaznosti na úspěchy ve veřejných zakázkách v roce 2018, je akvizice 3ČSAD dalším skvělým příběhem, který umožní Transdevu pokračovat v růstu podnikání v České republice. 3ČSAD je uznávaným obchodním partnerem s dlouholetou vysokou úrovní poskytovaných služeb. Těšíme se, že spolu se zaměstnanci 3ČSAD budeme dále rozvíjet podnikání skupiny Transdev v České republice,“ doplnil Radim Novák, generální ředitel pro Českou republiku. Prodávající a kupující se dohodli, že nezveřejní hodnotu transakce.

Akvizici naznačovaly už personální změny, deníku Zdopravy.cz ji už v pondělí potvrdily zdroje z trhu.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pitrys

Doufám, že nám zůstanou ty klimatizované autobusy, které jsme si vybojovali.

MáraR

Zajímalo by mě, zda dojde ke skutečnému ovládnutí skupiny v tom smyslu, že prostě jako dopravce bude uváděn Transdev a tedy 3CSAD formálně zanikne, nebo zda zůstanou jako „dcera“ Transdevu – podobně jako CSA vlastněné SW či Arriva pomocí DB….

jiný Petr

Když bude Transdev vlastnit 100 %, tak bude 3ČSAD plně ovládat, na názvu snad nezáleží.

Přemek

Takže nejen přepravní kapacita, ale i zázemí. Zlín má o starost méně.

kakov

jak souvisí 3ČSAD se Zlínem?? myslíte, že budou ve Zlíně fungovat se zázemím ve F-M?