Poškozené pendolino dnes zamíří do depa, dráhy budou zjišťovat škody a možnosti opravy

Nakolejování poškozené jednotky pendolino po nehodě v Bohumíně (červen 2022). Pramen: Správa železnicNakolejování poškozené jednotky pendolino po nehodě v Bohumíně (červen 2022). Pramen: Správa železnic

S nakolejováním začali hasiči Správy železnic v pondělí, na místě zároveň probíhá vyšetřování.

Jednotka pendolino, která byla v pondělí v Bohumíně poničena srážkou s posunovací lokomotivou, by měla být dnes vrácena na koleje a odtažena do bohumínského depa. Sdělil to mluvčí Českých drah Lukáš Kubát. V depu budou technici zkoumat rozsah poškození a možnosti opravy. „Jakékoliv informace k dalšímu postupu by nyní byly předčasné,“ doplnil Kubát.

S nakolejováním začali hasiči Správy železnic v pondělí, na místě zároveň probíhá vyšetřování. „Nakolejení prvního podvozku probíhá pomocí hydraulických pístů, pro další manipulaci je na místě připravený také jeřáb,“ uvedla v pondělí Správa železnic.

Nehoda se stala v pondělí krátce po páté hodině ranní, její příčiny jsou předmětem vyšetřování. Podle generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery pendolino projelo kolem návěstidla zakazujícího jízdu a vjelo tak do postavené posunové cesty. Došlo k rozřezu výhybky a vykolejení čtyřmi nápravami. Zahynul strojvedoucí pendolina, na lokomotivě byli zraněni čtyři zaměstnanci ČD Cargo. Lokomotiva 742 byla odtažena už v pondělí.

Celková škoda je odhadnuta na téměř 40 milionů korun, bude se ale ještě upřesňovat.

Tagy bohumín České dráhy pendolino srážka vlaků
175 komentářů