V Bohumíně se srazilo pendolino s lokomotivou, o život přišel strojvedoucí

Srážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekceSrážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekce

Provoz ve stanici byl zhruba na půl hodiny přerušen.

Ve stanici Bohumín došlo dnes v 5:04 ráno ke srážce pendolina a posunového dílu. Provoz ve stanici byl po zhruba půl hodině částečně obnoven. Přerušen je provoz na Polsko, vlaky jezdí přes Vrbice.

„Tato mimořádně vážná událost se bohužel neobešla bez následků. O život přišel zaměstnanec ČD,“ uvedly České dráhy na twitteru. Šlo o vlak SC516. Pendolino (680.006) se střetlo s posunující lokomotivou ČD Cargo, konkrétně lokomotivou 742.

Původní informace mluvily o jednom zraněném cestujícím, v pendolinu nakonec byla lehce zraněna členka vlakového personálu. V pendolinu bylo šestnáct cestujících. Zraněni jsou naopak čtyři zaměstnanci ČD Cargo, kteří byli na lokomotivě. Příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování. Podle generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery pendolino projelo kolem návěstidla zakazujícího jízdu a vjelo tak do postavené posunové cesty. Došlo k rozřezu výhybky a vykolejení čtyřmi nápravami. „Zahajujeme šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy,“ dodal Kučera. Škody budou v řádu desítek milionů korun.

Srážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekceSrážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekceSrážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekceSrážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekceSrážka pendolina a lokomotivy v Bohumíně. Foto: Drážní inspekcePendolino po srážce v Bohumíně. Foto:  Zdroj Zdopravy.czSrážka pendolina a lokomotivy. Foto: HZS Moravskoslezského krajeSrážka pendolina a lokomotivy. Foto: HZS Moravskoslezského krajeSrážka pendolina a lokomotivy. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

 

Tagy bohumín České dráhy srážka vlaků
503 komentářů