cargo

Personální změny na SŽDC pokračují. Nové ředitele mají už tři oblasti

Nový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDCNový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDC

Nový generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda pokračuje v personálních změnách v regionech. Od svého pověření 1.

Nový generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda pokračuje v personálních změnách v regionech. Od svého pověření 1. března vyměnil už třetího oblastního ředitele ze sedmi.

Už k 1. březnu odvolal Svoboda ředitele oblastního ředitelství v Plzni Karla Týra, na jeho místo přesunul svého předchůdce Pavla Surého. Během března došlo k dalším změnám.

V čele oblastního ředitelství v Praze skončil Zdeněk Vondrák. „Dosáhl již v loňském roce důchodového věku. Na jeho místo nastoupil pan Vladimír Filip, který dosud vedl hradeckou pobočku. Vedením Oblastního ředitelství v Hradci Králové je pověřen dosavadní náměstek Lubomír Snížek,“ řekla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Vladimír Filip v minulosti působil jako náměstek generálního ředitel Českých drah, později jako ekonomický náměstek SŽDC. Týdeník Ekonom před lety upozornil na podivnou zakázku ČD na pojištění, pod kterou je Filip podepsaný. Za jeho vedení v Hradci Králové kvetl v jím vedeném regionu především byznys zakázek malého rozsahu, u kterého oslovovala SŽDC jen vybrané firmy a nikdo jiný neměl šanci se přihlásit.  Pro banální stavební zakázky na Liberecku například poptávaly kromě jedné místní ještě firmy z Moravy.

Svoboda zatím nejmenoval svého nástupce na postupu náměstka pro provozuschopnost. Vedením úseku byla zatím pověřena Marcela Pernicová, která vede dosud odbor provozuschopnosti.

Svoboda po svém jmenování dostal za úkol od správní rady snížit o tři procenta počty vedoucích zaměstnanců.

Tagy Jiří Svoboda personální změny SŽDC Vladimír Filip
3 komentáře