Obrazem: Škoda ukázala první novou tramvaj pro Plzeň

Nová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda Transportation

První nové tramvaje vyjedou letos, PMDP shání nově i velkokapacitní vozy.

Škoda Transportation představila zástupcům  Plzně a Plzeňských dopravních podniků (PMDP) první novou tramvaj ForCity Smart Plzeň. První by měla začít jezdit letos. Vozidlo je hotové se zhruba půlročním zpožděním, při představení designu v říjnu 2019 slíbil výrobce dodávku prvního do jednoho roku.

Velkokapacitní tramvaje nazvané ForCity Smart Plzeň jsou tříčlánkové, obousměrné a plně nízkopodlažní. Měří 29 metrů, pojmou 185 cestujících, z toho 64 sedících. Vozidla budou plně klimatizována, na každé straně je pět dvoukřídlých dveří. Skelet čela vozidla je navržen tak, aby v případě nehody více chránil řidiče a cestující. Stanoviště řidiče poskytuje lepší výhled a pohodlnější řízení. Jedna tramvaj vyjde na 55 milionů korun.

Tramvaje mají plně otočné podvozky a nízké nápravové tlaky, které jsou šetrné ke kolejovému svršku. Vozidla budou také vybavena nejmodernějšími informačními systémy, kamerami a dalšími inovacemi. Celá zakázka má být hotová v roce 2023.

PMDP vypsaly v březnu výběrové řízení na dodávku 42 metrů dlouhých tramvají, celkem půjde až o 24 vozidel, z toho polovina bude obousměrná. První nové tramvaje mají vyjet v polovině roku 2024 na linku 4.

Nová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationNová tramvaj Škoda ForCity Smart pro Plzeň. Pramen: Škoda TransportationKonečná podoba tramvaje ForCity Smart pro Plzeň. Foto: Škoda TransportationInteriér tramvaje ForCity Smart pro Plzeň. Foto: Škoda TransportationInteriér tramvaje ForCity Smart pro Plzeň. Foto: Škoda Transportation
Tagy ForCity Smart Plzeň Plzeňské městské dopravní podniky PMDP Škoda Transportation Top
67 komentářů