Královéhradecký kraj postaví druhou etapu obchvatu Opočna, zakázku získaly M-Silnice a Eurovia

Nový obchvat Opočna a lávka pro cyklisty. Pramen: Královéhradecký krajNový obchvat Opočna a lávka pro cyklisty. Pramen: Královéhradecký kraj

Stavba 1,5 kilometru má trvat tři roky.

U Opočna začne během příštích týdnů stavba druhé etapy obchvatu na silnici II/298. Zakázku za 180,7 milionu korun získalo sdružení firem M-Silnice a Eurovia.

Vyplývá to z informací v registru smluv. Vysoutěžená cena je o pár set tisíc korun nižší, než byl odhad. Obchvat bude dlouhý 1,5 kilometru, bude postaven v kategorii S 9,5/80. Trasa obchvatu je zakreslena na mapy.cz.

Podle mluvčího Královéhradeckého kraje Daniela Lechmana dojde k zahájení stavby v prvním čtvrtletí letošního roku, hotovo má být za tři roky. Stavba naváže na první etapu na severu města, která byla otevřena v druhé polovině roku. Tehdy došlo k bizarní situaci: obchvat byl krátce po otevření úřady na téměř dva měsíce uzavřen, protože neměl potřebná razítka.

Obchvat je součástí velkých investic do infrastruktury kvůli rozšíření automobilky Škoda Auto v Kvasinách. Po dokončení umožní autům ve směru z Třebechovic pod Orebem do Dobrušky se zcela vyhnout centru Opočna.

Tagy Eurovia CS II/298 Královéhradecký kraj M-Silnice obchvat Opočna Opočno
29 komentářů