Silnice

Kolem Kvasin rostou další silnice, obchvat Opočna bude hotový do srpna

Stavba obchvatu Opočna. Foto: Královéhradecký kraj
Stavba obchvatu Opočna. Foto: Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj pokračuje se stavbou dvoukilometrového obchvatu města Opočna. Jde o jednu ze staveb, která vzniká v okolí závodu Škody Auto v Kvasinách v rámci slíbené vládní podpory na rozšíření automobilky. Radní schválili přijetí další státní dotace na novou komunikaci ve výši 41,8 milionů korun.

Královéhradecký kraj dnes v tiskové zprávě oznámil, že stavba běží podle harmonogramu a měla by být hotová v srpnu. „Prozatím jsme z částky 145 milionů korun profinancovali 89 milionů korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu nám poskytne slíbenou dotaci ve výši 41,8 milionu korun postupně – na základě předložených faktur od dodavatele stavby za rok 2020 a na základě uzavřených kupních smluv na vykupované pozemky,“ řekl radní pro oblast investic Václav Řehoř.

V rámci první etapy obchvatu vzniká nová komunikace, která obejde město ze severu. Začne na kruhovém objezdu, který vznikl na křižovatce silnice II/304 vedoucích z Opočna na Bohuslavice a silnice III/30815 směřující na České Meziříčí. Obchvat vyústí nad rybníkem Broumar na silnici II/298 vedoucí do Dobrušky.

Na stavbě jsou hotovy zemní práce, většina konstrukčních vrstev komunikace, okružní křižovatka, nové napojení silnice II/304, vyvolané přeložky sítí a protihlukový val. V současné době dokončujeme protihlukové stěny, následně bude vytvořeno mimoúrovňové křížení cyklostezky, doděláváme živičné vrstvy a další dokončovací práce,“ okomentoval průběh stavby první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy.

První etapa obchvatu Opočna odvede významnou část dopravy z průmyslové zóny mimo centrum města. V současné době je osobní a těžká nákladní doprava vedena městem, tudíž je velkým zdrojem hluku a znečištění. Nová silnice poslouží zároveň jako spojnice mezi regionálními centry Dobruškou a Hradcem Králové a jako hlavní přístupová komunikace do rekreačních oblastí Orlických hor. Novou silnici od zástavby města oddělí protihlukové stěny a val osázený dřevinami, díky kterým se sníží prašnost a hluk tvořený projíždějícími automobily.

Investorem stavby je Královéhradecký kraj, zhotovitelem firma M – Silnice.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zbyněk
Host
Zbyněk

Obchvat v Opočně = více aut v okolí. Gratuluji občanům Českého Meziříčí, Očelic a dalších obcí v okolí. Dopravní indukce.

súdružka Kolesárová
Host
súdružka Kolesárová

Ty protihlukové stěny jsou architektonický majstrštyk 🙂 Kdyby byly alespoň průhledné i při nějaké zvukové pohltivosti…

Kubrt
Host
Kubrt

Průhledné a pohltive – co by to bylo za materiál?

milanek
Host
milanek

Mrkněte na Pilnáčkovu ulici naproti Kauflandu v Hradci Králové. Stačí třeba mapy.cz.

súdružka Kolesárová
Host
súdružka Kolesárová

Je to opravdu stena? Me to pripada jen jako rost na tu zelen (neznam to tam). Ale i kdyby tam skla byla, tak ty budou spis odraziva, s pohltivosti na tom moc dobre nebudou.

milanek
Host
milanek

Stěna tam není. je to skutečně „jen zelená stěna“.

Kubrt
Host
Kubrt

Za mě OK, zelená stěna super, ale nesplňuje to požadavek súdružky Kolesárovej na průhlednost 🙂

súdružka Kolesárová
Host
súdružka Kolesárová

predmet vyzkumu 🙂 …

Ondřej
Host
Ondřej

nechci znít jak někdo z diskuze na idnesu… Ale aspoň základní mapka by u těchto článků měla být samozřejmostí. Děkuji

Vašek
Host
Vašek