Zprávy

Koridor do Benešova omezí dvoutýdenní výluka, část vlaků zmizí z Vršovic

Vlak ČD Cargo, Praha-Hostivař, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák
Vlak ČD Cargo, Praha-Hostivař, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Už přes rok se podle původních plánů SŽDC měla modernizovat trať koridoru mezi jižními portály vinohradských tunelů a stanicí Praha – Hostivař. Kvůli průtahům s už jednou zrušenou soutěží musí ale cestující na lepší spojení počkat a naopak se smířit s dalšími výlukami na této trase, kdy se bude opravovat stávající úsek ve špatném stavu.

Od zítřka až do 6. října tak čeká cestující omezení, která přinesou jiné jízdní řády. Vlaky budou jezdit dočasně přes Malešice, rychlíky budou zastavovat ve stanici Praha – Hostivař. O výluce jako první informoval server Koridory.cz.

Podle výlukového jízdního řádu Českých drah jsou změny v časech jen minimální, ve směru z Benešova ale většina z vlaků pojede odklonem přes Malešice a  nebudou tak zastavovat ve stanicích Praha – Strašnice zastávka a Praha – Vršovice. Rychlíky mají nově navíc zastavit ve stanici Praha – Hostivař. Druhý týden výluky by se měla provoz otočit, ve Vršovicích a Strašnicích by neměla  většina vlaků ve směru z Prahy. Výlukový jízdní řád na další týden České dráhy  dosud nezveřejnily.

SŽDC během dvoutýdenní výluky provede strojní čištění štěrkového lože, vyčistí odvodnění a upraví geometrické polohy kolejí. Podle registru smluv získala zakázku na opravu společnost GJW Praha, patřící do skupiny Eurovia. Právě Eurovia druhou soutěž zdržela u antimonopolního úřadu.

Výluka 1. traťové koleje začíná v pondělí 25.9. v 9:55 a končí 29. září ve 14 hodin. Oprava druhé traťové koleje začne 30.9. v 9.55 a skončí 6.10. ve 14 hodin.