Komplikace pro vlaky Praha – Brno. Nákladní auto strhlo trolej u Čáslavi, provoz stojí

Stržené trakční vedení, ilustrační foto. Pramen: Správa železnicStržené trakční vedení, ilustrační foto. Pramen: Správa železnic

Kvůli uzavřené trati zrušily České dráhy některé dálkové spoje.

Provoz vlaků mezi Prahou a Brnem dnes výrazně zkomplikovala mimořádná událost, ke které došlo odpoledne u Církvice na Kutnohorsku. Nákladní auto ze stavby obchvatu silnice I/38 zde strhlo trakční vedení a provoz je zastaven s největší pravděpodobností až do zítřka.

Stržení je tak rozsáhlé, že je provoz aktuálně zastaven kompletně, jak ukazují data v aplikaci Grapp. K obnovení provozu má dojít až zítra v 11 hodin. Trať z Kolína do Havlíčkova Brodu a dál do Brna je nyní hlavní objízdnou trasou pro vlaky z Prahy do Brna, které jinak jezdí přes Pardubice. „Trakce je poškozená v obou kolejích, oprava potrvá cca do nočních hodin. Děláme maximum pro zmírnění dopadu na dopravu,“ uvedla Správa železnic na Twitteru.

Policejní mluvčí Pavel Truxa ČTK řekl, že auto zavadilo o trolej při vyklápění nákladu. „Vedení nebylo pod proudem a nehrozilo nebezpečí zasažení proudem,“ dodal. Zhotovitelem obchvatu je společnost Strabag.

Podle stránek ČD Mimořádnosti budou vlaky jezdit mimořádně přes Českou Třebovou, některé dálkové spoje jsou zrušeny. Správa železnic zrušila pravidelnou noční výluku v Bezpráví, aby mohly projet i nákladní vlaky. „V současné době se zavádí náhradní autobusová doprava, která z důvodu nízkého počtu autobusů bude organizována kyvadlově v úseku Golčův Jeníkov – Kutná Hora hl. n.,“ uvedly České dráhy. „Všichni dopravci řešíme, jak cestující dopravit dál. Všechny spoje se nám podařilo odklonit nebo obrátit a pokračují po odklonové trase. Máme tam aktuálně pouze jeden spoj RJ1032, u kterého už jsou autobusy NAD, které cestující přepraví do Kolína, odkud budou pokračovat našimi vlaky. V oblasti byl problém sehnat jakéhokoli autobusového dopravce, který by zajistil NAD – podobně jsou na tom ČD, všichni děláme maximum,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Od prosince bude provoz mezi Prahou a Brnem veden pouze přes Havlíčkův Brod kvůli rok trvající výluce mezi Brnem a Blanskem.

Tagy obchvat Církvice Správa železnic trakční vedení Trať 230 Kolín - Havlíčkův Brod
141 komentářů