Jen látkové roušky nestačí. Lufthansa zpřísňuje podmínky na ochranu před covid-19

Airbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A321 společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Letiště Praha

V případě Austrian Airlines začne opatření platit už od pondělí.

Všechny letecké společnosti ze skupiny Lufthansa začnou od 1. února po cestujících vyžadovat, aby měli na palubě jednorázové zdravotnické roušky nebo roušky kategorie FFP2 splňující normy KN95/N95.

Opatření se týká cestujících Lufthansy, Brussels Airlines, Eurowings, Swiss a Austrian Airlines. Lufthansa to oznámila v tiskové zprávě. Nebude tak možné už cestovat například s látkovou rouškou. V případě Austrian Airlines opatření platí už od pondělí.

Lufthansa krok vysvětluje novým vládním opatřením, cestující budou informování e-mailem. Povinnost se týká i palubního personálu.

Výjimku z povinnosti nosit roušku budou mít jen cestující, kteří předloží potvrzení od lékaře, že ji nosit nemají. Povinností k takovému potvrzení bude maximálně 48 hodin starý negativní test.

Na přísnější opatření se musí připravit i cestující u jiných dopravců. Na palubu letadel mířících do Nizozemska nejsou od soboty vpuštěni cestující bez maximálně 4 hodiny starého antigenního testu. Na Ruzyni je možné test podstoupit bez rezervace u společnosti GHC.

Tagy dopady koronaviru na dopravu Lufthansa Group Nizozemsko roušky
49 komentářů