Jablonec hledá na poslední chvíli provozovatele MHD, nabídku BusLine odmítl

Autobus BusLine MHD Jablonecko v Jablonci nad Nisou. Foto: FB Jablonce nad NisouAutobus BusLine MHD Jablonecko v Jablonci nad Nisou. Foto: FB Jablonce nad Nisou

Jablonec nad Nisou neví necelé čtyři měsíce před koncem smlouvy, kdo převezme provoz městské hromadné dopravy.

Jablonec nad Nisou má necelé čtyři měsíce na to, aby vybral nového provozovatele městské hromadné dopravy. Zastupitelé dnes na mimořádném jednání odmítli nabídku trestně stíhané společnosti BusLine MHD Jablonecko na pokračování smlouvy od února příštího roku.

Firma ze skupiny BusLine holding dala nakonec jako jediná nabídku městu na pokračování smlouvy. Stalo se tak poté, co město muselo zrušit soutěž na desetiletý kontrakt. V tendru nabídla nejnižší cenu společnost About Me, ta ale nakonec po zrušení zakázky novou nabídku v rámci jednání s městem nepodala.

Zastupitelé uložili primátorovi jednat s dalšími dopravci o dvouleté smlouvě. Proti Jablonci hraje především čas: rozjet prakticky od nuly provoz se zhruba stovkou zaměstnanců bude velmi složité. K provozu MHD v Jablonci a okolních obcích je potřeba zhruba třicet autobusů. Ve hře je i jednání se společností BusLine MHD Jablonecko. Ta sama způsobila, že došlo ke zrušení soutěže, zakázku opakovaně napadala, i když nabídku nepodala. Jablonec si kvůli MHD založil firmu Jablonecká dopravní, která měla veřejnou dopravu zajišťovat, tento model ale nakonec zastupitelé opustili.

Podle nabídky BusLine nabídl 54,91 Kč za kilometr, jde ale o netto smlouvu, k reálné ceně je tak potřeba započítat i tržby za jízdné, reálná cena kilometru je tak kolem 70 korun. About Me ve zrušené soutěži nabídl cenu 48,38 Kč v brutto smlouvě.

Tagy BusLine MHD Jablonecko Jablonec nad Nisou MHD Jablonec nad Nisou
21 komentářů