Letecké společnosti Letectví

Investoři věří Lufthanse. Německý dopravce upsal dluhopisy za miliardu eur

Airbus A320neo společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Airbus A320neo společnosti Lufthansa v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Lufthansa upsala čtyřikrát větší objem dluhopisů, než plánovala.

Společnost Deutsche Lufthansa dnes oznámila úspěšné upsání eurobondů v hodnotě 1 miliardy euro. Ukazuje to, že i přes současnou kritickou situaci v celém oboru investoři dál letectví důvěřují.

Lufthansa nakonec získala mezi věřiteli čtyřikrát více peněz, než původně plánovala. Dluhopisy jsou úročeny třemi procenty, splatnost je do konce května roku 2026. Firma si od dluhopisů slibuje zejména posílení své finanční pozice v době, kdy přichází kvůli slabé poptávce o velkou část příjmů.

Podle poslední zprávy pro investory měla celá skupina Lufthansa hotovost a okamžité peněžní prostředky v hodnotě 10 miliard eur.

Velký úspěch našich dluhopisů ukazuje velkou důvěru kapitálového trhu v naši společnost a prováděnou restrukturalizaci. Díky této emisi jsme úspěšně refinancovali většinu našich závazků, které budou splatné příští rok,“ uvedl finanční ředitel Lufthansy Wilken Bormann.

Lufthansa patří mezi dopravce, kteří získali jednu z největších státních podpor ze všech aerolinek. V přepočtu obdržela až 241 miliard korun.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jkjk

Cena akcií je oproti době „předkovidové“ třetinová, takže zas tak úplně žhavé to zase s důvěrou investorů nebude. Ale dluhopisy se jim daří, krom této emise LF upsala i dalších emisi za 600 mil. EUR začátkem listopadu.

Petr

Koukám, že sem se internetoví „odborníci“ nic napsat neodvážili. 🙂 Hlavně, že „rozumí“ řízení ČSA a Letiště Praha.

GPGP

Toto je spíše ekonomická informace, jen zde chybí za kolik % a na jak dlouho byli bondy upsány, tzn. ty nejdůležitější informace…

noerf

Úrok je tři procenta p.a. a splatnost za šest let. Je to v článku.