IDS CARGO odkoupilo bobinu z Polska, dostane původní nátěr ČSD

Barevné schéma pro revitalizaci lokomotivy 140.042. Foto: IDS CargoBarevné schéma pro revitalizaci lokomotivy 140.042. Foto: IDS Cargo

Soukromý nákladní dopravce IDS CARGO rozšířil svůj vozový park o další elektrickou lokomotivu řady 140. Oproti jiným strojům se bude

Soukromý nákladní dopravce IDS CARGO rozšířil svůj vozový park o další elektrickou lokomotivu řady 140. Oproti jiným strojům se bude výrazně lišit: IDS CARGO pro ní chystá nátěr v původních zeleno-krémové barvě, s jakým jezdila v osmdesátých letech pro ČSD.

Jde o lokomotivu 140.042, kterou ZSSK Cargo před lety prodalo do Polska. Kvůli úpravám na provoz v Polsku, takzvané polonizaci, se liší od jiných „bobin“ například hranatými světly.

Vymýšleli jsme, zda k našemu desetiletému výroční nepřijít s něčím speciálním. Uvažovali jsme například o nějakém typu foto polepu. Nakonec však náš marketing přišel s nápadem retro laku, který tu již delší dobu nebyl, a tak by vzbuzoval zájem našich fanoušků a dalších železničních příznivců,“ řekl předseda představenstva IDS CARGO Michal Gajdoš. Retro nátěr má podle něj vyjadřovat hrdost a „nádražácké“ kořeny. „Naše železnice vychází z úspěšné historie a my jsme na to hrdí,“ dodal Gajdoš.

V rámci opravy dojde i k návratu původních, kulatých světel. Foto: IDS CARGOBarevné schéma pro revitalizaci lokomotivy 140.042. Foto: IDS CargoBobina před zahájením rekonstrukce. Foto: IDS Cargo

Lokomotiva aktuálně prochází kompletní revitalizací v ČMŽO, kde se jí vrací například kulatá světla i další detaily. Vyjet by měla v březnu. Bude nasazena do normálního provozu, firma ale nevylučuje, že pro železniční fanoušky přichystá i speciální akce, chystá například „sledovačku“, kdy na firemním facebooku oznámí GPS souřadnice.

IDS CARGO má ve flotile přes 20 lokomotiv, jedním z posledních přírůstků byla loni například vícesystémová lokomotiva 365 od CZ LOKO. Jde o modernizované lokomotivy původem z Belgie.

Tagy bobina doprava ids cargo lokomotiva nákladní
21 komentářů