Letecké společnosti Letectví

Emirates mají první A380 s premium economy. Největší provozovatel obřího letadla už první vyřadil

A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates
A380 společnosti Emirates v Dubaji. Foto: Emirates

Letecká společnost Emirates má připraven k převzetí první Airbus A380 se čtyřmi třídami. Nově si do posledních vyráběných strojů nechala instalovat i třídu premium economy, tedy hybrid mezi byznys a ekonomickou třídou.

Emirates premium economy na své palubě dlouho odolávaly, nakonec se ale rozhodly tento produkt zkusit. Původně ho měl dopravce představit letos na jedné z velkých leteckých výstav, nakonec ale premiéru odkládá kvůli situaci na trhu a odložení některých velkých akcí.

Šéf Emirates Tim Clark na virtuální konferenci serveru Arabian Travel Market potvrdil, že letadlo je již vyrobeno, je ale stále nepřevzato v Toulouse.

Emirates zatím nechce uvádět detaily o nové třídě, mluví se o tom, že na palubě bude 56 míst s větším rozestupem a pohodlím než běžné v ekonomické třídě. Nakonec ale budou cestující létat tímto letadlem nejspíše až příští rok. Server Flighthlobal  uvedl, že firma jedná s Airbusem o posunu dodávek posledních osmi strojů na příští rok. Poté Airbus výrobu největšího letadla na světě ukončí. Flotila všech 115 A380 v barvách Emirates je zatím uzemněna, firma čeká na obnovení poptávky. Tim Clark ale opakovaně uvedl, že ještě věří v jejich budoucnost.

I přesto firma první vyřazuje. Na sociálních sítích začala kolovat fotografie prvního A380 zcela zbaveného korporátního nátěru. Jde o letadlo registrace A6-EDB, které Emirates převzaly v roce 2008, šlo o druhou A380 Emirates.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
427117

Už jsme do plánků dostali ‚refreshment‘ kurzy na A380, tak snad brzo začnou zase létat.

Luboš

Stroje A- 380 jsou noblesní a krásné stroje labutě na vodě a žirafy na savaně a delfíni v moři.Jiste přežijí krizí a opět budou křižovat světové nebe.

kulhán

Tvůj názor.
Můj je ten, že v krátké a jediné verzi je 380 hnus fialovej.
Nikdy se A380 nedostane B747 ani po kolena.

naMOL

Podle nemeckych zdroju maji Emirates mit uzemneny vsechny A380 az do brezna 2021. A veskere linky do te doby maji obsluhovat jen s B777.

Tomas

a podle ceskych zdroju od podzimu bude litat 380 do prahy.

ve skutecnosti… je uplne jedno, co ted predpovidaji ktere zdroje. situace je dost dynamicka a meni se ze dne na den.

Robin

Od září má podle serveru routes online opět zamířit do Prahy A380, tak uvidíme, jak se to nakonec celé bude…

Partneři

Škoda transportation
RLP
CSCARGO