LOT 3a leaderboard

Důležitý krok v přípravě: Nová vozovna Hloubětín přírodě neuškodí

Vjezd do vozovny Hloubětín. Autor: Aktron / Wikimedia CommonsVjezd do vozovny Hloubětín. Autor: Aktron / Wikimedia Commons

Chystaná obnova tramvajové vozovny v pražském Hloubětíně nebude mít zásadní vliv na přírodu a životní prostředí obyvatel. Takový je výrok

Chystaná obnova tramvajové vozovny v pražském Hloubětíně nebude mít zásadní vliv na přírodu a životní prostředí obyvatel. Takový je výrok magistrátního Odboru ochrany prostředí, který tak výrazně ulehčí přípravu stavby. Projekt nebude muset projít zdlouhavým procesem posuzování vlivu na okolí, který je známý pod zkratkou EIA. Dopravní podnik tak může přistoupit rovnou k územnímu řízení. Předpokládané datum zahájení stavby je polovina roku 2019.

Projekt za stovky milionů korun počítá s tím, že většina budov v areálu vozovny bude srovnána se zemí, zbude fakticky jen myčka a podzemní soustruh pro údržbu kol. „Statické studie prokázaly, že konstrukce střechy je neopravitelná a je nutné ji nahradit novou nosnou konstrukcí, což je technicky i ekonomicky možné realizovat pouze demolicí celé haly a výstavbou nové budovy,“ sdělila už dříve mluvčí DPP Aneta Řehková.

Paradoxně jde o nejmladší pražskou tramvajovou vozovnu; provoz zde byl zahájen v roce 1951. Podrobně psal deník Zdopravy.cz o projektu v září.

Tagy demolice dpp Hloubětín tramvaje vozovna
Žádné komentáře