Dopravci navyšují počty letů z Prahy, LOT se vrací až k pěti letům denně

Embraer E170 společnosti LOT Polish Airlines v Praze. Foto: Letiště PrahaEmbraer E170 společnosti LOT Polish Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha

LOT se vrací k ranní lince z Prahy a přenocování letadla na Ruzyni.

Letecké společnosti působící na Letišti Václava Havla oznámily v posledních dnech navýšení počtu spojů. Největší expanzi plánuje polský LOT.

Od 1. září nabídne až pět letů každý den. Část letů bude provozovat s letadlem Bombardier Dash 8 Q400, část s proudovými embraery. Po koronavirové pauze nabídne i ranní odlet z Prahy a let večer z Varšavy, letadlo zůstane na Ruzyni přes noc. Pětkrát denně bude létat v pondělí, ve středu a v pátek, v ostatní všední dny čtyřikrát denně.

Už od středy navyšuje počty spojů na Maltu společnost Air Malta. Namísto stávajících dvou letů týdně v úterý a v sobotu nabídne nově i možnost spojení ve středu. Letový řád se třemi lety týdně platí do konce září.

V Praze tento týden odstartovala i další nová linka Smartwings, v sezoně nabídnou dvakrát týdně spojení na řecké Santorini. Linka je naplánována na úterý a pátky. Končí naopak spojení Eurowings do Bristolu.

Tagy Air Malta letiště praha LOT Polish Airlines prg PRG-WAW smartwings
28 komentářů