Letecké společnosti Letectví Letiště

Air Malta poprvé protáhne provoz z Prahy až do Vánoc, po zimě začne o měsíc dřív

Letadlo Air Malta v Praze. Autor: Letiště Praha
Letadlo Air Malta v Praze. Autor: Letiště Praha

Maltský vlajkový dopravce Air Malta po dvacetileté přítomnosti v Praze letos poprvé protáhne provoz na Ruzyni až do zimy, konkrétně bude létat do 4. ledna. Dopravce to oznámil s tím, že zájem o lety mezi střední Evropou a Středomořím prudce roste.

„V letošním roce chceme přepravit na trase rekordních 19 tisíc cestujících. Bude to poprvé, kdy budeme létat z Prahy na Maltu až do nového roku,“ uvedl předseda představenstva Air Malta Charles Mangion. Loni provoz skončil 28. listopadu.

Na příští rok pak dopravce počítá s dalším přílivem pasažérů z/do Prahy, meziroční nárůst má činit 25 procent. Provoz chce zahájit už 4. března, tedy o měsíc dříve než letos. Je přitom pravděpodobné, že ho znovu protáhne až do zimy.

„Maltským turistům to umožní zažít unikátní atmosféru vánoční Prahy a českým cestujícím, kteří chtějí strávit svátky v zahraničí, bude k dispozici přímé spojení i v tomto období,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Podle Mangiona je cílem firmy stát se první volbou Středomoří, společnost chce navíc příští rok rozšířit své působení i do subsaharské Afriky. Na lince mezi Prahou a Maltou letos v létě očekává překročení hranice 200 tisíc pasažérů za dobu existence linky. Air Malta je státním dopravcem, pod patronací ostrovní vlády nicméně vzniká i druhý dopravce Malta Air.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

Proč třeba nechtějí začít létat z Brna? 😀 Aspoň přes léto…

Petr
Host
Petr

Podle Wikipedie to párkrát zkusili. Asi se jim tam nelíbilo 😉 😀

Martin
Host
Martin

Možná kdysi dávno, ale nemám pocit, že by v posledních deseti letech něco létalo na Maltu

Jen tak
Host
Jen tak

a co by tam delali?

Martin
Host
Martin

Lítali …. Myslím, že by zájem byl

Jen tak
Host
Jen tak

na zaklade ceho myslite, „ze zajem by byl“?

je to spolecnost, co má asi tak 7 letadel.

Jen tak
Host
Jen tak

aa, dokoncim myslenku.

je to spolecnost, co má asi tak 7 letadel. sice létá do evropy, ale stylem trikrat tydne. takze moznosti nejake smysluplné destinace limitne nulové.

dvojiteF
Host
dvojiteF

Možno pre to že na Maltu lieta Ryanair z BTS a z VIE Wizz a samotna Air Malta..

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll