Další zdržení pro D1 u Přerova. Na popud Dětí Země se stavební řízení přesune do Olomouce

Nová část I/55 s mostem přes koridor na průtahu Přerovem. Pramen: ŘSDNová část I/55 s mostem přes koridor na průtahu Přerovem. Pramen: ŘSD

Přesun stavebního řízení z Přerova do Olomouce znamená další měsíce navíc v povolování posledního úseku D1.

Zpět na článek
152 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tonis

Ještě že tu byli soudruzi od r.1948 do 1989 a mohlo se něco postavit,jinak bychom tady jezdili polma! Co se tady nyní děje a jak si s tím nedokáže stát poradit,hnusná doba! M.Patrik určitě chodí pěšky? Kdyby musel platit soudní výlohy tak by ho to přešlo!

FRX

Věcná podjatost je možná u soudce ale ne u zvoleného politika. Ten je podjatý naprosto správně. Hájí program se kterým byl zvolen. Proč jinak vůbec pořædat volby když všichni zvolení jsou podjatí. To by nám taky mohli vyměnit Zemana a podstrčit Macrona. Nebo rovnou osvědčenými Ortegu !!!

Tomāš

Pokud to chápu správně, tak tohle přece není zásadní zádrhel, jde jen o dílčí stavby. Stavební povolení na hlavní trasu řeší Ministerstvo dopravy.

Leinad

Jaké zdržení vznikne tím, jestli se stejná věc projedná v Přerově nebo v Olomouci?
Jedině že by stěžovatel Děti Země měl pravdu a Přerovský úřad by se opravdu choval jinak než Olomoucký.

Marek

No Olomouc stojí asi pěkně za prd když jsou její úředníci schopni sami shodit ze stolu svoje územní rozhodnutí tím, že místo města Přerov tam napíšou město Karviná. Pak se to musí opravovat aby toho nemohly využít eko spolky. Je to tady katastrofa v té naší republice. Město, které by mělo dohlížet prakticky na všechny města v Olomouckém kraji by snad mělo vědět, která města leží v tom jeho kraji… Karviná to určitě nebude… Olomouc se očividně zajímá jen o sebe, cpe se kam nepatří a dělá ze sebe co není. Hlavně úplně zapomíná, že v celém tom kraji není… Číst vice »

Bohouš

Myslíte, že ta Karviná byl skutečně nechtěný omyl? Nebo úplně nenápadný podraz za menší bakšiš?

Jan Sova

To je nějaký nový právní směr (a hodně dynamický) ta podjatost. Nejprv se jako podjatý „jevil“ bývalý primátor Přerova, který už nežije. Ten nový tu podjatost automaticky s funkcí převzal také ?? To zavání inženýrským právem….

Asd

Když už stát neumí dostát svým požadavkům a ani neumí zatočit s Patrikem, tak ať mu prostě zaplatí tak jak v případě D11, kde byly na poslední chvíli staženy žaloby. Myslím, že by to přišlo mnohem levněji. Je smutné, že ŘSD a spol nedovedou připravit projekt tak, aby nešel shodit že stolu. Ještě smutnější je, že stát na to nedokázal reagovat patřičnou změnou legislativy.

Leinad

A opravdu to Patrik dělá jen pro drzhubne, „zaplať a neupozorním na chyby v projektu?“
Já se obávám, že v tom případě by měl námitek do různých řízení daleko méně (věděl by o chybách ale mlčel by) a hlavně by se vozil i po soukromých projektech, kdy soukromník vesměs daleko snáze vydá peníze na něco co potřebuje, aniž by se v tom stroural daňový poplatník.

Tonis

Vypište referendum a bude po ptákách,co už by mělo být více než rozhodnutí občanů?

Gwann

chápu rozhořčení…ale: 1) stát sám o své vůli si napsal strašně složita až nesmyslná pravidla. musí je akceptovat i soukromý sektor. jaké peklo je postavit bytový dům, si taky někde zjistěte. 2) stát sám o své vůli nechával územní a stavební řízení liniovych staveb (ale i jiných obřích projektů) na bedrech úředníků obce s rozšířenou působností. mnohde ten úředník nikdy nic podobné složitého nedělal, a krom toho na to nemá úplně kapacitu. nikdy v budoucnu to už dělat taky nebude. 3) RSD je obvykle arogantní sebranka. a bohužel arogantní jajinci jsou i jejich odpůrci. přičemž se mnohde povídá, že občas… Číst vice »

Miky

Souhlas, zejména bod 2) je fakt velký problém. Ale trochu bych se zastal lidí z ŘSD, neříkám, že tam taky nejsou arogantní lidi (jako všude), ale možná ten dojem „arogance“ vyplývá i z jejich úkolu (pracovního) budovat dálnici v konkrétní trase a za daných pravidel a výše rozpočtů, to si oni sami neurčují.

Gwann

ano, neni úředník jako úředník. ale ta šaškárna s pi.Havrankovou, to je na pomník arogance a neschopnosti.

pravda, je to řadu let a nebyli jediní vinni.

na RSD bych nechtěl dělat ani za boha, vždy budou špatní…a to vše za relativně nízké platy…

že ale podstatná část našich úředníků na všech stupních jsou kousci…to je bohužel taky pravda.

Leinad

Nízké platy a neschopnost spolu souvisí.
Proč by to dělal schopný člověk, kterému soukromník zaplatí víc?

Gwann

to máte do značné míry pravdu.

jsou samozřejmě lidí, kteří zůstanou na úřadě, i když by jinde měli víc a je o ne zájem, ale vetsine úředníků více méně vyhovuje mnohdy poklidné tempicko a omezený tlak na vykon

soumar

Násilí, které tu nějaký mazal mazal, je sice poslední útočiště (nejen neschopných), ale nedává smysl se zaměřovat na chaoty.

Tu „facku“ (pochopitelně pomyslnou) si zaslouží v hospodě poslanec, který nedostatečně klestí byrokracii, případně nějaký další činitel politické strany. Vážně ne Patrik.

soumar

Nenadávejte Dětem země, Klubům za starou Pr. a podobným obskurním ničitelským spolkům, oni využívají do posledního písmenka to, co je dovoleno (podobně jako nemá smysl nadávat „nepřizpůsobivým“ za požírání sociálních dávek). Obě menšiny se dokonale přizpůsobily realitě. Nadávejte si sami sobě, že volíte strany (podporujete politiky), kteří neroztínají gordické uzly byrokracie, ale byrokraty si pěstují. V oblasti stavebnictví to bude pohříchu složitější. Úřední tvor si rád přidělává práci a ničeho se tak nebojí, jako samotného faktu rozhodnutí. Proto trvá vše tak dlouho, od EIA přes ÚR, SP a VŘ. Tnout musí zákonodárce. Nový stavební zákon je pokus přeřezat sítě byrokracie… Číst vice »

Miky

Přesně tak. Nenadávej na komáry, když si nedáš sítě do oken.

Petr

Tak nejdříve píšou, že to bude řešit krajský úřad, pak zase olomoucký magistrát. To jsou dvě naprosto odlišné instituce. Těžko to bude atrahovano, tzn. spíše to bude řešit magistrát.

Michal Rákos

smazáno pro vyhrožování násilím.

Jaaaa

Ale ty, kdo to skutečně způsobují, ty ne, co?

Věra Zapletalová

Dá tenhle ultra bordel ještě někdo dohromady? Menšina šikanuje většinu? To je dnes populární že?

K.S.

Vyměňte úředníky a plánovače, těch je ještě míň než DZ. Jako sorry ale ta dálnice je naplánovaná naprosto idiotsky. Až se stát naučí věci opravdu projednávat a přizpůsobovat požadavkům doby a obyvatel v okolí, tak nebudou konflikty. Dokud bude zkoušet lidi oj-at a prosazovat si věci silou, tak se budou dělat protesty a bude se blokovat.

Asd

Stačí změnit legislativu. Třeba aby UR bylo rovnou stavební povolení. Ubylo by papíru razítek. Je logické že takřka není v lidských silách aby na tak velkém a složitém projektu se neudělali formální chyby.

Leinad

Je, ale to by bylo potřeba vycházet neschopné úředníky, a schopným platit jako u soukromníků ne tabulkový plat.

Stráťa

Mě by hlavně zajímalo co by následovalo pokud by se tu dálnici protlačit nepodařilo, když už stojí oba navazující úseky a s trasováním nejde nic moc udělat?

K.S.

Kacířská myšlenka, možná neměla jít „levně“ po rovině severozápadně, ale východně se dvěma tunely třeba takto: mapy. cz/s/cereterebo

Myslím že kdyby s tou dálnicí při projektování pohli třeba o 100m na východ vedli to na pilotech přes kaliště, tak ty problémy budou poloviční. Zajímavé je že odkališť PRECHEZy se bají jak čert kříža, ale trasovat to přes dědinu nemají problém.

Vladimír

Co ty ekoteroristické spolky úplně ignorovat?

Jaaaa

Hurá zpět do pralesa.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore co má za úkol všechny napadnout z podjatosti

Asd

Jak to chcete udělat? Ony využívají jen to co jim zákon dovolí. A o ekologii jim vůbec nejde.

Tomas

zmenit legislativu tak, aby aby se tito teroristi mohli ignorovat?

IGCT

Děti Země si hrají se svým zdravím. Nedivil bych se, kdyby někomu z Přerova z toho hráblo a šel si to s těmi lidmi vyřídit ručně stručně. Těch lidí v Přerově opravdu lituji.

K.S.

Takže místo na úředníky, kteří mají lví podíl na problémech protože neumí dodržet zákony svého zaměstnavatele se budou napadat aktivisti… děsivá to zem.

Petr

Krvavé zrůdy.

Asd

Ne úředníci, ale legislativci. Myslíte si, že v Polsku mají o mnoho schopnější a pracovitější úředníky než u nás?

SeaRanger

To je ale banda kretenu, co?

Martin

Ať už ty Děti země táhnou do hajzlu. Nikdo si z nich ani nedokáže uvědomit,co to pro Přerov bude za úlevu,až bude D1 hotová. Nikdo z nich v Přerově nebydlí,tak ať se staraji o svý prdele. Omlouvám se za své výrazy,ale tohle už fakt není mozný.

Pája

Myslím, že Vaše rozhořčení lidé pochopí a výrazy přehlédnou.

K.S.

Takže úředník nekomunikuje neupravuje projekty podle toho jak se mění svět, natáhne D1 tak jak mu to nakreslil děda za Tondy Zápotockého a zlý je ten kdo je proti? Bože… do čeho jsi to duši dal.

FrenkyUL

Jakej úředník? Schvaluje politika, úředník pouze koná dle přání a vůle zvolených zástupců lidu. Úředník chce mít plat a poslouchá. Už si to pamatujte.

K.S.

Politik nesedí nad seznamáckýma mapa a nekliká si trasy. To mu zajišťují jiní.

Nehledě na to je v celém procesu stavby dálnic je úředník zapojený mnohem víc než politik a je jenom na úřednících ŘSD aby drželi plány a komunikaci aktuální. Politik je tam 4 roky, úředník klidně 20 a pokud v průběhu dochází k zásadním změnám, je na nich aby se iniciovaly patřičné procesy ve kterých už jsou zapojeni politici.

Jan Sova

buďte v klidu. KSko vidělo úředníka v Blesku nebo v Růžovce. Zato politika by i za koblihu uctilo.

Jaaaa

Pěknou aroganci moci tady předvádíte. Holt s lidma jako vy se nikdy dobře mít nebudem…

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore co má za úkol všechny napadnout z podjatosti

Martin

S tebou už vůbec ne! Si zajed do Přerova a zeptej se těch lidí,co tam žijí,pak taky přestaneš placat něco o aroganci moci!!

Diesel

Ještě že v tom máme jasno konečně, až si na zahradě budu chtít vyhloubit studnu rozhodne o tom zastupitelstvo třetí vesnice následujícího okresu.

Leinad

Pokud starosta tvé obce bude tu studnu prosazovat násilím, bude ignorovat souseda.

K.S.

Nechápu kdo Vám dal -, ode mne máte + 🙂

Nyvlt

Kdy už skončí ta přehlídka neschopnosti úředníků?
Dnes jsem viděl na tvznova šaškovat mluvčího ŘSD 😂, jako to myslí fakt vážně?

Daniel Bečvář

A co přesně se Vám nezdá na tom, že tiskový mluvčí chodí do televize? Státní instituce placená z veřejných peněz má samozřejmě povinnost s veřejností komunikovat.

Nyvlt

Bylo to takové komediální představení dle scénáře. Ten pán se často opakuje a nevím proč mu nevěřím ani slovo.

K.S.

Třeba to že kdyby úředníci dělali svou práci alespoň průměrně, natož tak poctivě jako to chtějí po občanech, tak nebude třeba aby někdo řečnil v TV?

none

Co by se stalo, kdyby to proste postavili?

Daniel Bečvář

Vážně chcete otevírat Pandořinu skříňku v podobě státu, který nerespektuje své vlastní zákony?

none

Samozrejme. Muzeme tu sedet a nadavat, ze to nejde. A nebo mit zakony, co umoznuji stavet. Pokud je nejaka stavba ve verejnem zajmu a je dulezita, tak ji udelat. Samozrejme nestavet hlava nehlava, ale stavet. Tady nikdo buldozerem nevyzene cloveka z baraku a v pripade stiznosti odveze na prevychovu. Vse se pripravuje leta, takze VSE lze zaridit a domluvit. Je potreba ze spatnych a nefunkcnich zakonu udelat takove, co pomahaj a funguji. A klidne bych zavedl kauci pro prodani stiznosti na 1% z ceny toho, cemu chteji zabranit. Tohle stoji strasny miliardy v cenach staveb a dalsich nasledcich pro ekonomiku… Číst vice »

Daniel Bečvář

„Mít zákony, co umožňují stavět“ – a teď jste pojmenoval ten hlavní problém, protože takové zákony tady evidentně nemáme. Jak jinak si vysvětlit, že jeden evidentně psychicky nemocný člověk si tu může bez problémů roky blokovat důležitou veřejně prospěšnou stavbu, na kterou čekají desetitisíce lidí?

Asd

Omyl Patrik není psychicky nemocný člověk. I když by se to tak mohlo jevit. Je to jen mediálně známá tvář za kterou stojí skupina lidí, která si z obstrukcí udělala skvělou živnost. Myslíte si že Patrik sám studuje hory dokumentace a hledá tam chyby?

K.S.

kauce se řešila, fakticky tím rušíte principy na kterých je založen právní stát protože tím zásadním způsobem omezujete možnost lidem bránit svá práva.

Věra Zapletalová

A co Ministerstvo zdravotnictví. To respektuje zákony a rozhodnutí soudu?

K.S.

Ale tak to nemá být a je třeba proti tomu bojovat co to jenom jde.

Jirka Z

Jenže dnes už zákony nerespektují ani soudy. Pokud shazují opatření jen kvůli tomu, že se jim nelíbí zdůvodnění, které tam je, je to špatně. O tom mají rozhodovat voliči a ne soudci, kteří mají shodou okolností jiný politický názor. Zákon požaduje zdůvodnění a ne to, aby se soudcům líbilo.

K.S.

No ono odůvodnění musí být odůvodnění. Pokud do odůvodnění napíšete něco jako (paroduji) „Choděj tam lidi, tak to musíme zavřít“, nebo „Seděj tam blízko, musí se to tedy zavřít“, tak to holt nemůže soud brát jako zdůvodnění. Nebo by to bral tak první měsíc. Když píšete zákon, tak počítáte s tím že existují nějaké minimální standardy, které se člověk pokouší dodržet. Třeba počet osob na plochu se dá odvodit matematicky s použitím geometrie a pravděpodobnosti (a pozor měla by to být plocha volná, ne celková). Taneční kluby by bylo možné omezit až zavřít pokud by se v odůvodnění třeba psalo… Číst vice »

Jackub

On je nerespektuje už nějakou dobu – viz soudem zrušená vládní opatření proti Covidu a … nic se nestalo…

Miky

Ten stát už tady máme, zeptejte se na NSS. Pandořina skříňka je již otevřená.

K.S.

Žaloby, soudy, ostuda, další rozklad státu a společnosti? To chcete? jestli se stát začne takto chovat, tak bych se nedivil kdyby během dalších pár let uteklo ještě víc lidí než zdrhlo Orbánovi.

K.S.

P.S. Pokud k takovému chování opravdu dojde, tak se balím a jdu někam jinam kde se stát umí chovat a dodržuje zákony které má. Chlap má možná k dobru 10-20 let proti ženské, ale taky to není nekonečné ve státe který se chová jako gauner a hovado fakt rodinu zakládat nebudu. A vůbec bych se nedivil kdyby se tak zachovala značná část mladších lidí, což ale bude zase odliv mozků a další rána pro společnost a ekonomiku.

Jaaaa

To je v pohodě. Není třeba vyhrožovat. Taky se sbalím a půjdu.

Oni se všichni tihle chytrolíni, co nerozumí ani základům právního státu, potrestají sami. Budou v tom muset žít. A taky jejich děti. Pozdě poznají bezpráví.

V mafiánském skanzenu nikdo kromě mafiánů žít nechce. Děti se rodičům stěhují pryč a ti tak umírají sami…

Alfons

Seber se a běž s patrikem na kraj světa a tam můžete v novém státě napadat úředníky z podjatosti. Tvore.

K.S.

Ale uvědomujete si že přesně toto chování, které jste předvedl jenom bude více lidí utvrzovat v tom že je tu nic dobrého nečeká a že lepší bude hledat budoucnost jinde? A víte že to pak bude mít za následek propad společnosti v ČR kdy se to omezené procento lidí co má schopnosti něco vytvořit bude realizovat jinde, a tu budou tak akorát montovny a levná pracovní síla a zem se nebude nikam hýbat a jakýkoliv pokrok pak bude na milosti mezinárodního kapitálu? To co totiž předvádí tady ten stát posledních 70 let je permanentní vyhánění té inteligentnější, nebo schopnější, části… Číst vice »

Leinad

Žádní úředníci nechtějí nic zdržovat. Sice už je precedens u Pražského Okruhu, ale v Přerově to vůbec ale vůbec nemohli vědět a poslat to jinam rovnou.

Jouda

Fakt už !!! Zmalovat jim řitě čerstvě utrženým „zeleným“ prutem !!!! Aktivisti ekologisti. Více škody , než užitku. Jak s kůrovcem před 15 ti léty. To bylo keců, když se nám tahle banda přivazovala na Šumavě ke stromům ohledně kůrovce. Že se nebude nic porážet. Že si s tím příroda poradí. Jak si s tím poradila, vidíme dnes….. Omlouvám se za odbočení od tématu !

Leinad

Myslíš, jak se ten trotl přivázal ke zdravému stromu, a dřevorubci kvůli tomu nebyli schopni pokácet nakažený strom o kilometr vedle a raději volali televizi, ať mají výmluvu?

Dusanh

Na Šumavě si s tím poradila, roste tam krásný zdravý les, o čemž se může přesvědčit na vlastní oči každý.

Luboš Beneš

Ano po 20 letech…

K.S.

Je to národní park, ne nějaká plantáž. Snaha člověka řídit les a dělat plantáž ze všeho co mu dojde pod ruku byla jednou z příčin, dost možná hlavní, celé té situace s kůrovcem.

Jaaaa

Více škody než užitku dělá přemnožení aut. 😛

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

Martin

Když začal Přerov uzavírat město a začal budovat průtah městem, tak jsem byl fakt sprostý. Jenže on ten nový průtah, až ho v horizontu roku dokončí bude podle všeho hodně dlouho sloužit i tranzitní dopravě a aspoň trochu omezí neustálé kolony a zácpy.

bkv

Zajímavé je, že takový průtah městem ekologům vůbec nevadí…

Luboš Beneš

Člověk přeci není chráněný a že pár lidí umře na rakovinu plic z exhalací to je ekoteroristům jedno.My z Plzně o tom něco víme-viz podjezd Valík.

Vladimír

Ano, tragické „vítězství“ aktivistů na úkor občanů Plzně, kterým jezdily kamiony pod okny o 5 let déle…

Jaaaa

Lidi mají na rozdíl od zvířat občanská práva a mohou se bránit sami.

Petr

Petr Šlégr – budoucí ministr dopravy za piráty:
„Určitě jsem pro úpravu řešení, i když to bude znamenat nějaké zdržení (také bych prověřil, zda obchvat Přerova je potřeba ve 4pruhu, vzhledem k intenzitám a že část dopravy začíná/končí v Přerově a není tranzitní). “
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=762919#p762919
Pokud se nepodaří dálnici prosadit do pár měsíců, tak se s ní můžeme rozloučit.

tom the second

bože, já fakt začnu asi volit Babiše…

Venca

Bohužel je to, asi nejvíce normální strana i s tím Babišem ve volbách. Spíše tedy všehoschopná. Možná ho půjdu poprvé volit, ale jen aby si snědl do posledního drobku, co si nadrobil. Tedy pokud půjdu, jelikož vážně nevím koho… Je pravda, že stavby dálnic se konečně malinko dávají do pohybu.

Martin

A kde berete tu jistotu, že má na tom zásluhu, nebo, že to díky němu bude lepší?

Swariner

Klasická rétorika těch, kteří mu to do teď házeli a teď si hledají libovolnou záminku, aby mu to hodili zas. Sorryjako…

Jan Schmidt

stavět zbytečné nebo naddimenzované stavby Vám přijde jako zaslouženíhodné? nechápete, že třeba právě kvůli moravskému betonovému šílenství nejsou prachy ale ani lidské zdroje na obchvat na silnici 1. třídy…

Jaaaa

Tak jen do toho. Pokud chceš obětovat všechno jenom pro strach o své autíčko, dobře ti tak.

Tohle by měl říct každý nový ministr: Prověřím a uvidím.

Tvoje ideologie tě usvědčuje z podjatosti.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

Jan Schmidt

Pokud nechcete, aby skončila korupce a neschopnost v dopravě (a pokud zvládnete tento počet záporů ve větě), tak volte Babiše.

Piráti jsou podle mě jedinou stranou, která o nějakou modernizaci dopravy uvažuje. Primárně železnici, která tu je pořád popelkou a na silnici nestavět vše co si nějaký místní kmotříček vysnil…

Andrej

Len pripominam, ze Babisovci maju dopravu, ale aj miestny rozvoj, financie, spravodlivost a dotknute kraje a magistraty 8 rokov a nikam s Prerovom nepohlu

Ota

Děkuji, že jste uvedl i zdroj. Ale nikde jsem se tam nedočetl nic, co by implikovalo Vaše poslední tvrzení – aniž by člověk předjímal výsledek toho prověření. Pokud tam 4pruh je opodstatněný, tak se snad není čeho bát. Pokud ne, tak by to bylo plýtvání veřejnými penězi.

K.S.

A) jak je psáno níže váš vývod z toho co je psáno neplyne.

B) Síť tam je fakt divoká, ale budiž, ono je to historické tranzitní místo, ale hlavní problém je v prosazování zastaralého řešení bez snahy jeho dopady minimalizovat. Zajímavé že to vedení se jak čert kříže bojí odkališť jedné fabriky jistého podnikatele, ale jít přes obec mu nevadí. Ono možná stačilo ji o 100m posunout a udělat nad ní přesypané tunely v nejkritičtějších místech a byl by klid. Jenže to se nestalo.

Saft

Budu citovat uživatele Ondřeje P. který tuhle vaši dezinformaci vyvrátil pod článkem o D55.

“Jenom technická – ten odkaz je na diskusi před pirátskými primárkami a Petr Šlégr nominaci na dopravu nezískal, tu má Ondřej Polanský, který má názory trochu jiné https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=687&t=57358&start=10

(A ne, nejsem Ondřej Polanský, pouhá shoda jména a iniciály 🙂”

Víc k tomu asi netřeba dodat…

hoholu

„do směru Mikulov a směru Znojmo, kde již intenzitám vyhoví 2pruh“ *zoufalý křik*

Jan Schmidt

pokud nevyhoví, tak napište proč. nebuďte slušný 🙂

Karel

Vědomě tady jen šíříte lži. Petr Šlégr není Pirátským kandidátem na ministra.

Jiří Kocurek

Když oni jsou přesvědčení, že Přerovští prožívají tichá a klidná rána. Dálniční obchvat jim udělá randál a bude po klidných ránech ve středu města. Totiž že tam dnes žádná doprava neexistuje.

Jiří Kocurek

Tak v tom případě … o stavbě vodovodu v Opavě by měl rozhodovat stavební úřad v Suché vsi na Šumavě.
On je totiž stavební úřad v Opavě napojený na ten vodovod a tím pádem podjatý.
Aneb situaci co nejvíce zhoršit co nejvíce lidem. O životní prostřední nejde, to je jenom záminka jak dělat zlo.

Leinad

Když Opatovský starosta bude na schválení vodovodu tlačit vší silou a stihne dehonestovat kritiky s různými připomínkami, tak se dočkáš.

Jaaaa

Další chytrák, co vůbec netuší, co je střet zájmů a proč je nezbytné ho vylučovat.

Vladimír

Ze střetu zájmů a podjatosti se při stavu naší legislativy stal klacek, kterým lze umlátit naprosto všechno – když už došly rozumné argumenty. A teď na to došlo i u Přerova.

Vladimír

A kdo by se snad divil, že přerovský primátor „kope“ za svoje občany, tak ať se nad tím svým údivem zamyslí. Já se naopak divím, že to někomu připadá nenormální a nařkne ho kvůli tomu z podjatosti. Běžte bydlet do Přerova…

Leinad

Úřad, který řeší stavební povolení, nemá kopat za výsledek, být nějak zainteresovanán.
Úřad má prostě rozhodnout podle práva, bez bagatelizace námitek je projednat.
A kdyby náhodou byla žádost o stavební povolení v nepořádku, je to chyba RSD. Ale ona je v pořádku, a i v Olomouci to přeci schválí.

Vladimír

Primátor není úřad, je to statutární orgán. Přenesená státní správa (stavební úřady) mu nepodléhají, ty řídí koncepčně tajemník, který na radnici jakoby zastupuje stát. Takže proto nařknout primátora z podjatosti je úplný nesmysl.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

Tady na Morave

Strasny precedens zde byl vytvoren. Urady si budou vzajemne prehazovat sva rizeni ze strachu o podjatosti. K cemu jsou pak stavebni urady roztristene na obcich a krajich, kdyz kazdy z nich muze byt podjaty? Proc se pak brani skudci zeme jednomu superuradu, kdyz ten by vlastne tuto jejich namitku efektivne resil?

Pokud je nekde nejaky urednik podjaty a nejedna v souladu se zakonem, pak to sakra znamena, ze porusuje zakon. Skudci zeme by to meli dokazat a proti takovemu urednikovi vest soud!

Taky budeme rezat vsem chlapum pindiky, protoze tim mohou teoretick provadet znasilneni?

K.S.

V momentě kdy hrozí podjatost, tak o tom nemáte rozhodovat a člověk který má nějakou morálku, tak na tuto možnost u sebe sám upozorní a rozhodování přenechá jinému.

Tady na Morave

Jak muze u urednika hrozit podjatost, snad krome rozhodovani o stavbě sveho baraku? Ten urednik ma rozhodovat o teto stavbe stejne profesionalne jako o jakekoliv jine v jeho pusobnosti. Je zaplacen investorem, ma na stavbe osobni zajem? Ne! Tak sakra jaka podjatost. Jestli neni ten urendik schopny rozhodnout nezavisle, pak by ten urad meli zrusit. Ale samozrejme ze je to cele blbost.

K.S.

Jak? Pozemek v sousedství (klidně zděděný), bytostný nesouhlas s danou stavbou (může se stát, řekněme že někomu kdo opravdu nenávidí JE by na stole přistála stavba JE). Rodinné vazby. Náboženství… najdeme toho dost. Možná to není vždy úplně podjatost, ale situací kdy nemusí být úředník zcela nestranný je dost. A s rostoucí velikostí stavby je to prostě více a více pravděpodobné.

Jaaaa

Superúřad námitku podjatosti opravdu neřeší. Naopak může být zpochybněn jako celek a pak jste v troubě.

Vladimír

Jasně, a pak to bude řešit stavební úřad na Bahamách? Proč myslíte, že se ten nový stavební zákon přijímá: hlavně kvůli požadavku zcela oddělit samosprávu a státní správu.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

Aleš

Tohle je do nebes volající, každé zdržení je v tomto případě nanic. Dal bych jim zaplatit všechny škody, které svým bezohledným jednáním způsobili. Myslím, že by bylo po té jejich slavné neziskovce hned !!!

Leinad

Úředníkům dát zaplatit zdržení, o kterém po precedensu s Pražským Okruhem věděli, tak to najust projednávali.

Vladimír

Zastáncům tohoto nesmyslného modelu zatne tipec nový stavební zákon. Těžko už budou moci nařknout z podjatosti stavebního úředníka, který bude služebně spadat pod nejvyšší stavební úřad. Už aby to bylo!

Jaaaa

Ale jistě že to bude možné.

Vladimír

Ne, nebude, už z principu postavení toho úřadu.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

bkv

Co to meleš? Stavební úřad nemůže sám od sebe přehodit projednávání na jiný stavební úřad.

Towit

Neměly by se tyto spolky zrusits žalovat? Vždyť jen bojkotuji vše a všechno

Jaaaa

Dopady silniční dopravy lze efektivně omezovat i jinak, než devastací krajiny dalším betonem.

Že vy to nejste ochoten akceptovat je čistě váš problém.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore.

Towit

Sem bez auta a řidičáku. Přesto to podporuji. Většinou cestuji vlakem 😜

V. F.

Pokud, doufejme, začne platit nový stavební zákon, tak hrozba zdržování podjatostí zcela nezmizí. Nicméně hlavní výhra bude v tom, že už budou mít pouze jednu možnost na podání a řešení tohoto bude mít jasné a kratší lhůty.
Ideální řešení by bylo Děti země poslat tam, kam logicky patří, tedy do země. Bohužel, to nejde a budou se snažit škodit všem i nadále. Avšak je velká naděje, že se tak brzy bude dít v mnohem menší míře.

none

Klidne at blokujou. Ale pokud by se ukazalo, ze jim to soudy hodi na hlavu, doplati rozdil ceny, pokud narostla.

Leinad

A pokud cena klesne, tak investor bude platit jim?
A pokud se D8 bude každou chvíli opravovat, protože najust vyhrála varianta bez tunelu, bude úředník platit ty opravy ze svého.

bkv

A provoz toho tunelu by byl zadarmo?

K.S.

A kolik že stála ta sanace?

Jan Schmidt

jen teď se tam platí nějaký šílený geomonitoring za desítky či stovky mega ročně. ať mě někdo opraví, kdyžtak

Kernteriér

Tak kdo to bude řešit? Krajský úřad nebo stavební úřad olomouckého magistrátu?

Tomáš Gottschalk

Ausgerechnet v tomhletom jadérko pravdy vidím.

Jenda-71

A proč by neměl být podjatý? Předpokládám, že tam někde bydlí a tudíž se ta stavba či nestavba týká i jeho rodiny.

dejf

no tak se takový věci místo systémový podjatosti začnou systémově dávat zprocesit spřátelenýmu městu. nakonec to bude potřebovat každej, tak proč si nepomáhat. legální to je a praktický taky. holt sme právní stát a tak to s takovejma potížistama nejde dělat „po bolševicku“. za to buďme rádi, ono se to vždycky nakonec obrátí proti tomu poslednímu chudákovi, co za to bojoval a nejmíň to čekal.

spíš mi vrtá kokosem, jak je možný že je ta legislativa takhle zmršená. jestli je to pozůstatek z doby, kdy se stavět nestíhalo a aby se zainteresovaný nažvejkli, tak museli mít prostředky jak to zdržovat?

mauricio

Mám tady na stole návrh nového stavebního zákona. 390 stran. Pokud se to schválí tak, jak to je, tak cituji:

„Státní stavební správa integruje dosavadní rozdrobenou soustavu stavebních úřadů (13 typů obecných, speciálních a jiných stavebních úřadů v gesci pod 9 ústředními resorty, umístěných z části v úřadech samospráv v přenesené působnosti, z části v orgánech státu). Dále do sebe integruje většinu dosavadních dotčených orgánů, které dosud vydávaly závazná stanoviska podléhající samostatným přezkumům. U zbývajících se mění forma závazného stanoviska na vyjádření.“

A problém bude vyřešen. Jen nevím, co pak spolky typu Dětí země budou dělat.

Tomáš Gottschalk

Už se to schválilo, ale podívejte se na přechodná ustanovení. Řízení zahájená podle dosavadních předpisů se podle nich taky dokončí.

Ondra K.

Zákon sice schválený je, ale jeho osud bude záviset na výsledku podzimních voleb. Některé strany se netají tím, že jej chtějí zrušit.

Jaaaa

To určitě nebude. Z podjatosti lze napadnout kohokoli.

Pokud se šéf tohoto veleúřadu vyjádří, že je potřeba něco postavit, tak zkompromituje celý veleúřad a jste v háji.

Leinad

A to bude RSD a dalším vyhovovat, ještě delší řízení.

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore co má za úkol všechny napadnout z podjatosti.

tom the second

je to strašný ale ony si cestu zase najdou..Neobahuji liknavoist a chybovost úředníku ale škodit jen ze sportu že můžu je děsný…

Petr

A neškodí třeba pro peníze??

Jan Novak

Tak samozřejmě, že má vedení města zájem na co nejrychlejší dostavbě dálnice, která odvede tu šílenou dopravu z města pryč. Protože na tom nemůže mít zájem jen nějaký psychopat….
Úředníci stavebního úřadu mají postupovat podle zákona, takže vytvářením tlaku kýmkoliv by je mělo nechat v klidu ne?
Jinak řečeno Děti země už ani nenapadjí stavbu jako samotnou, ale jen řední postup. Je to banda škodičů, co nechává ničit zdraví lidí…

súdružka Kolesárová

Je to jen hledání. Děti Země apod. hledají jen jiný úřad – úředníky, které ještě nedokázali svým přístupem kompletně nasrat do té míry, aby jim všechny jejich argumenty neházeli pod stůl.

Jaaaa

Jj, střet zájmů je blbost, pan premiér iba čerpá.

bkv

A co dělají ostatní zemědělci? Ti také čerpají….

55p

Kradou… všeci kradů!

Leinad

Někteří z nich nerozhodují o tom, kolik a za jakých podmínek budou čerpat.

Petr

Jak to s tím souvisí?

Alfons

Ty budeš nějaký ten patrikuv poskok tvore co má za úkol všechny napadnout z podjatosti…..