ČT: D11 z Jaroměře do Trutnova hrozí zpoždění, proti územnímu rozhodnutí přišlo odvolání

Vizualizace D11 u Hajnice v úseku Jaroměř - Trutnov. Foto: ŘSDVizualizace D11 u Hajnice v úseku Jaroměř - Trutnov. Foto: ŘSD

Úsek se má začít stavět v roce 2024, ŘSD zatím nemůže vykupovat pozemky.

Ředitelství silnic a dálnic musí řešit novou komplikaci při přípravě dalšího úseku dálnice D11 z Jaroměře do Trutnova. Proti v listopadu vydanému rozhodnutí přišlo odvolání.

O jeho podání informovala jako první Česká televize. Odvolání bude muset nyní řešit královéhradecký krajský úřad. ŘSD chce s jeho autorem, Petrem Holubcem z Hajnice u Dvora Králové nad Labem, ještě jednat o možném stažení.

Holubcovi vadí navržené řešení protihlukových stěn a cest pro techniku zemědělců, napadá i procesní pochybení při územním řízení. „Nebudu se zatím vyjadřovat. Kontaktovali mě z ŘSD, mám s nimi domluvené nějaké jednání, takže nechci zatím nic komentovat,“ řekl Holubec České televizi. Jeho manželka podle ČT pracuje na odboru výstavby městského úřadu ve Dvoře Králové, který územní rozhodnutí po více než třech letech vydal.

Bez územního rozhodnutí nemůže ŘSD začít s výkupem pozemků. „Chceme se s panem Holubcem v příštím týdnu sejít a domluvit se, aby odvolání stáhnul, jinak nám hrozí zdržení půl roku, možná i víc,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Úsek z Jaroměře do Trutnova je posledním ze dvou chybějících částí dálnice D11. Téměř 20 kilometrů dlouhý úsek má vyjít na necelých 12 miliard korun, ŘSD počítá se zahájením stavby v roce 2024. Aktuálně probíhají práce na projektu záchranného archeologického výzkumu, proběhla soutěž na zhotovitele doplňkového geotechnického průzkumu včetně dohledu. Detailně je celá stavba popsána v informačním letáku ŘSD.

D11, trasa úseku Jaroměř - Trutnov. Foto: ŘSD

D11, trasa úseku Jaroměř – Trutnov. Pramen: ŘSD

Tagy D11 D11 Jaroměř - Trutnov Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
100 komentářů