LOT 3a leaderboard

Chybí posádky, neletíme. BMI Regional zrušila část letů mezi Brnem a Mnichovem, slibuje zlepšení

bmi Regional létala do Brna s letadlem Embraer E-145. Foto: bmi Regionalbmi Regional létala do Brna s letadlem Embraer E-145. Foto: bmi Regional

Jedno z mála leteckých spojení z Brna stíhají v posledních týdnech problémy s rušením letů. Během posledních deseti dnů zrušila

Jedno z mála leteckých spojení z Brna stíhají v posledních týdnech problémy s rušením letů. Během posledních deseti dnů zrušila letecká společnost BMI Regional tři páry letů mezi Brnem a Mnichovem. Důvodem byl nedostatek personálu.

Firma slíbila, že se situace zlepší se začátkem letního letového řádu 25. března. „Počínaje spuštěním letního letového řádu od 25. března 2018 BMI Regional přerušuje provoz na několika linkách s cílem ulevit celkové kapacitě systému a zlepšit provozní ukazatele. Redukce se netýká linek do Brna,“ uvedl Antony Price z BMI Regional.

Podle něj umožní opatření v podobě zrušení některých letů na jiných trasách provozovat 11 letů týdně mezi oběma městy s vyšší přesností než dosud. „Úprava letového řádu vyřadí několik letů týdně. Díky tomu se posílí odolnost celé sítě při zajišťování služeb a navýší se pohotovostní záložní kapacita,“ uvedla firma v prohlášení.

„Upravit letní letový řád nebylo nic jednoduchého. Bylo to ale nutné vzhledem k trvalému zajištění náležité úrovně služeb v celé sítí BMI. Prostředky, které jsme dodatečně investovali do personálního zajištění pohotovostní zálohy, se nám bohatě vrátí v podobě mnohem větší schopnosti minimalizovat zpoždění a rušení letů,“ řekl obchodní ředitel Jochen Schnadt.

BMI Regional současně mírně zlevnila letenky na této trase. Zpáteční lze pořídit za čtyři tisíce korun. Levnější je nově i pokračování dalšími lety Lufthansy přes Mnichov do jiných destinací. Stále je ale často pro obyvatele jižní Moravy výrazně levnější i komfortnější letět z Vídně.

Linku do Mnichova nepřímo dotuje Jihomoravský kraj s městem Brnem 50 miliony korun přes marketingovou smlouvu. Podle mluvčí kraje Moniky Brindzákové nemá rušení letu na spolupráci vliv. „Kraj a město Brno nemají vliv na provoz ani zákonné prostředky k tomu, aby do provozu zasahovali. Podle našich zpráv je důvodem rušení letů v poslední době stejně jako u jiných leteckých společností velká nemocnost leteckého personálu,“ dodala Brindzáková. V zimním letovém řádu je linka Mnichov – Brno často jediným pravidelným letem, který se na tuřanském letišti objevuje.

Tagy bmi Regional Brno - Mnichov Jihomoravský kraj Letiště Brno
12 komentářů