LOT 3a leaderboard

SŽDC dokončila opravy tří nádražních budov na Posázavském pacifiku

Nádraží Ledečko. Pramen: SŽDCNádraží Ledečko. Pramen: SŽDC

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila renovaci tří výpravních budov na části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila renovaci tří výpravních budov na části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou. Oprava nádražních objektů navázala na kompletní rekonstrukci trati v uvedeném úseku, která skončila letos v červnu.

„Naší snahou je při rekonstrukci kolejí renovovat i nádražní budovy. Na této trati s významným turistickým potenciálem se to podařilo, opravili jsme budovy v Ledečku, Kácově a Zruči nad Sázavou. Připravujeme opravu i další části Posázavského Pacifiku, a to včetně výpravních budov,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

V Ledečku byla za téměř 8,5 milionu korun opravena fasáda a střecha, nová jsou okna i dveře. Veřejně přístupné a provozní prostory, jako jsou čekárna a dopravní kancelář, prošly revitalizací. Součástí stavebních prací byla i oprava zpevněných ploch v okolí nádraží a odstranění provizorních staveb. Nově jsou k dispozici mobilní veřejná WC (Toi Toi) se zástěnou.

Oprava fasády a střechy se uskutečnila i na výpravní budově stanice Kácov, i zde jsou nová okna a dveře. Pro cestující je k dispozici nová čekárna a pro zaměstnanci SŽDC opravené prostory dopravní kanceláře. Původní dřevěné záchody byly nahrazeny mobilními se zástěnou z tahokovu. Oprava výpravní budovy v Kácově stála 7,1 milionu korun.

Opravou za 4,7 milionu korun prošla nádražní budova ve Zruči nad Sázavou. Stavební práce zahrnovaly opravu fasády včetně výměny oken a dveří, střechy čekárenského přístřešku a revitalizaci veřejně přístupných i provozních prostor, zejména čekárny, sociálního zařízení a zázemí dopravní kanceláře pro zaměstnance SŽDC.

Tagy nádraží Posázavský pacifik SŽDC
34 komentářů