Doprava ve městě Trolejbusy Železniční průmysl

Škoda Electric vyzbrojí desítky trolejbusů pro litevský Vilnius

Trolejbus Škoda 27Tr pro Rigu. Autor: Škoda Electric
Trolejbus Škoda 27Tr pro Rigu. Autor: Škoda Electric

Plzeňská Škoda Electric se bude podílet na dodávce 41 trolejbusů pro litevské hlavní město Vilnius. Česká firma dodá kompletní elektrickou výzbroj vozidlům z dílny polského Solarisu. Polský výrobce litevský tendr vyhrál, stroje tak ponesou jeho značku.

Půjde o dvanáctimetrové trolejbusy. „Chybět nebude klimatizace, možnost wifi připojení, USB nabíječky a kamerový monitorovací systém,“ uvedl obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák. Hodnotu zakázky firma neuvedla.

Pro škodovku není zakázka pro litevský Vilnius první úspěch v Pobaltí. Firma například už několik let dodává trolejbusy pro sousední Lotyšsko, konkrétně pro dopravní podnik hlavního města Rigy. Zatím poslední kontrakt uzavřela plzeňská společnost na padesát nových trolejbusů v dubnu 2017.

4 komentáře

Klikněte pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • „Plzeňská Škoda Electric se bude podílet na dodávce 41 trolejbusů pro litevské hlavní město Vilnius.“
    Mate v tom nejaky nesmysl. Litevsky Vilnius neexistuje. Budto je to litevska Riga a nebo lotyssky Vilnius?

Partneři