Autobusy Lidé Železnice

Olomoucký kraj odvolal šéfa dopravního integrátora KIDSOK. Kvůli stížnostem na nový systém

KIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOK
KIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOK

Velké změny ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji stály místo šéfa krajské příspěvkové organizace Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

V pondělí jej odvolali radní Olomouckého kraje. O konci informoval Olomoucký deník, následně jej v tiskové zprávě potvrdil i Tomík.

Systém veřejné dopravy v Olomouckém kraji prošel s novým rokem razantní proměnou, kraj změnil čísla autobusových linek i jízdní řády. Lidé ale nový systém nepřijali. Vadily jim velké změny, zrušení některých zastávek i nové časy v jízdních řádech.

Tomík, který stál v čele KIDSOK od ledna 2012, kdy příspěvková organizace vznikla, přiznal, že start nového systému přinesl několik problémů. „Za uplynulých šest let se nám podařilo připravit systémové, koncepční a strategické změny, které dosud žádný kraj v takovémto časovém úseku nezvládnul. Stojí za tím obrovské úsilí kolegů, kteří společně se mnou věnovali veřejné dopravě v Olomouckém kraji spoustu energie,“ řekl Tomík. Rozhodnutí radních respektuje. „Nepřesností provázejících spuštění nového systému veřejné autobusové dopravy mělo být daleko méně, než se po 1. lednu v praxi ukázalo,“ dodal.

KIDSOK do výběru nového vedení povede Tomíkova zástupkyně Kateřina Suchánková.

Díky KIDSOK se podařilo Olomouckému kraji jako jednomu z mála regionů od ledna vysoutěžit většinu výkonů. Jedním z nápadů KIDSOK je i podmínka, aby byla všechny autobusy bílé, kvůli tomu museli dopravci autobusy znovu natírat.

8 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Je to pravda… Olomouc-Kroměříž je katastrofa, nepočítám-li jedno spojení s jedním přestupem za 1:16 (které bych očekával systémově). Ten zbytek jde málokdy pod 1:40… A půlhodina na jedné cestě navíc je sakra znát…

 • Lidi si stěžují, tak ho po týdnu nového vyhodíme? Pokud byly přípravy dostatečné (komunikace s obcemi) a jen si stěžují důchodci, tak je to demence. Pokud ten systém opravdu kolaboval, pak je to jasná věc. Bližší info by nebylo? Díky.

  • proč důchodci by si stěžovali, když nejezdí do škol a do práce. Bližší info by stačilo, jestli ten šéf používá tu dopravu.

  • Při větších změnách jsou vždy nějaké problémy. Např. při zavádění ids – jmk v okolí Kuřimi a Tišnova to byla hotová hysterie. Např. došlo k blokaci příjezdům ke Kuřimskému vlakáči, hodně lidí nemohlo přenést ukončení bus linek od Tišnova do Brna.

   Na druhou stranu, teď na Olomoucku často došlo třeba jen k přidání víkendových spojů a opsání kladiv.
   Tak to nebylo celkově zase tolik složitý…

  • nemůžu najít v jř přímý autobus- jezdil solaris na lince olomouc – kroměříž, jestli tohle zrušil tak se nedivým.

  • Měl hospodu, ale chodili mu tam lidi…….

   Takže takový přímý spojení sejmeme a někteří přejdou na vlak nebo do auta. Hned máme příspěvek na téma „ubývání lidí v busech“…..

  • Jestli za tym není, že olomoucký autobus nebude vozit zemkovi lidi a jestli nařídil, že olomoucký autobus nesmí se vzdálit z kraje třeba sto metrů, tak mu nepatří jít na uřad práce, ale rovnou vazba.

  • Koukam, ze slovo duchodce tady nekteri pouzivaji moc a moc radi, zrejme v domeni, ze sami se tohoto veku nedoziji.

Newsletter

Partneři


Výběr editora