LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Ztrátová Alitalia po dvou letech mění vzhled uniforem pro palubní personál

Návrh nových uniforem. Foto: AlitaliaNávrh nových uniforem. Foto: Alitalia

Letecká společnost Alitalia představila podobu nových uniforem pro své letušky a stevardy. Zdánlivě banální zpráva budí v celém letectví značný

Letecká společnost Alitalia představila podobu nových uniforem pro své letušky a stevardy. Zdánlivě banální zpráva budí v celém letectví značný rozruch: italský dopravce je v insolvenci, při životě ho drží jen státní pomoc a naposledy firma měnila uniformy před dvěma lety.

Alitalia nové uniformy vysvětluje tím, že stávající se zaměstnancům nelíbily a byly pro ně nepohodlné. Do přípravy nového oblečení zapojila návrhářka Alberta Ferretti samotné zaměstnance, aby mohla zapracovat jejich připomínky. Sama je označuje jako elegantní a nadčasové.

Premiéru měly nové uniformy minulý týden na přehlídkovém molu v Miláně u příležitosti zahájení Milan Fashion Week. Podle tiskové zprávy jsou uniformy vyrobeny z příjemných vlněných materiálu, knoflíky na uniformách pak jsou do tvaru A podle loga Alitalie.

Stávající uniformy Alitalie. Foto: AlitaliaNávrh nových uniforem. Foto: AlitaliaNávrh nových uniforem. Foto: Alitalia

Alitalia oznámila zavedení nových uniforem letos v lednu, od té doby čelí kritice. Například šéf International Airlines Group Willie Walsh na nedávném shromáždění mezinárodní letecké asociace IATA označil plán investovat 7 milionů eur do nových uniforem v době krachu za bláznivý a šílený.

Budoucnost Alitalie je stále nejistá. Firmu drží nad vodou stát. Zatím naposledy o možném zájmu o koupi mluvil šéf Lufthansy Carsten Spohr, podmínkou je podle něj ale zahájení restrukturalizace ještě před tím, než firmu koupí.

Alitalia je jednou z mála aerolinek, které i přes příznivou situaci v letectví loni prodělaly. Firma loni snížila ztrátu na zhruba tři miliardy korun, tržby stouply o 6,4 %. Insolvenční správce vyjádřil už před měsícem naději, že italská vláda brzy rozhodne o budoucnosti aerolinek, vláda ale zatím jen posunula termín pro podání nabídek z konce dubna do konce října.

Tagy Alitalia uniformy
1 komentář