egoe-plus
Letecké společnosti Letectví Letiště

Další návrat po nákazové pauze: Alitalia začne létat z Prahy v září

Letadlo společnosti Alitalia. Pramen: Letiště Praha

Letiště Praha dnes potvrdilo návrat další velké letecké společnosti po koronavirové přestávce. Na linku Praha – Řím se vrátí Alitalia, obnovení letů plánuje na 1. září. Na linku bude nasazovat letadlo typu Airbus A320. Letenky jsou už v prodeji. Už dříve se vrátily na „římské lety“ i České aerolinie a Ryanair.

„V tuto chvíli má Letiště Václava Havla Praha již obnovená přímá letecká spojení do celkem 63 destinací od 25 dopravců. Celkem potvrzených je již téměř 80 destinací, které budou cestujícím z Prahy k dispozici,“ uvedla mluvčí letiště Kateřina Pavlíková.

Mezi těmito destinacemi jsou velká evropská města (Amsterdam, Paříž, Londýn, Frankfurt, Vídeň, Varšava, Barcelona, Madrid, Řím, atd.), jejichž letiště slouží také k přestupům do dalších destinací, i dovolenkové destinace (např. řecké ostrovy, Kanárské ostrovy, Athény, Malaga, Bulharsko, Chorvatsko či Malta). Jde o polovinu destinací z Prahy v porovnání s loňskou letní sezónou.

Minulý týden byly obnoveny linky letecké společnosti Vueling do Barcelony, Turkish Airlines do Istanbulu, British Airways na londýnské letiště Heathrow nebo společnosti easyjet, která posílila přímé spojení například do Amsterdamu, Edinburghu či Manchesteru.

Mezi obnovenými linkami je již v provozu také první přímé dálkové letecké spojení: na linku z Prahy do Dauhá v Kataru se 1. července vrátila letecká společnost Qatar Airways. „V srpnu potom očekáváme návrat další dálkové linky – od 2. srpna by měla provoz na lince z Prahy do Dubaje obnovit letecká společnosti Emirates,“ doplnila Pavlíková.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Jezbera

Já říkám, že nejen Alitalia, ale spousta dalších dopravců ještě pořádně nezačali a cca od poloviny srpna začnou opět spojení škrtat. Ať už zcela nebo pouze snížením frekvence. Druhá vlna Coronaviru tu je už nyní. Významně to roste nejen v ČR, ale i ve většině západních států, snad s výjimkou Německa. Tentokrát se sice hranice zavírat asi nebudou, ale dojde k tolika omezením, že to lidem znepříjemní vůbec někam cestovat, takže zcela logicky dojde k přirozenému nezájmu. Mimochodem, Němci mají velké bobky z toho, až skončí za týden prázdniny v prvních spolkových zemích, že to dovolenkáři přivezou zpět. Zítra se… Číst vice »

Petr

No můžu říct, že ta omezení fakt příjemná nejsou, i když jsem nejdřív myslel, že mi to nijak vadit nebude (a to mluvím jen o těch cestou). Lufthansa vždycky dávala nějaké mini sendviče a kafe, ale teďka je komplet zrušený servis (tedy ani koupit se nic nedá). Celou cestu slinták na ksichtě. Letušky rozdávaly všemožné papíry a formuláře, pro případ, že by se zpětně ukázalo, že byl na palubě někdo infikovaný. Na letišti ve Frankfurtu povinné roušky. Otevřená tam byla jedna jediná kavárna (což je super opatření k vytvoření dvoukilometrové fronty). Od delších cest mě to neodradí, ale nějaké eurovíkendy… Číst vice »

Daniel

Alitalia je nesmrtelná!