cargo

Z Pendolin se ztrácí sklo, chybí i další servis

Pendolina v pražském depu. Foto: České dráhyPendolina v pražském depu. Foto: České dráhy

Společnost JLV provozující jídelní vozy ve vlacích Českých drah se potýká s nedostatkem materiálu. Chybějí pivní sklenice, kelímky i tašky.

Zpět na článek
160 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
richmond

lidi, vy jste fakt hovada…

Ketchup1970

Já se začal bát , ze třeba čelní sklo nebo boční 🙂

Vašek

Jsme přeci Češi, tak čemu se divit. Náhodou ale úroveň národa roste. Zatímco dříve zmizel toaleťák do první stanice, dnes často vydrží až na konečnou.

Karl vB.

Ano, dříve toaleťák zmizel do první stanice, ale nejspíš proto, že tam bylo položený symbolický smotek v délce ca. 2 m, aby to opticky vypadalo, že WC je touto proprietou vybaveno.

Wolf

A co ty pullitry jednoduse zalohovat napr 50-100Kc, tak, aby se na ztrate netratilo, pripadne to byl prodejni artikl, neco jako suvenyr? 🙂

Ivan

Nejsem si jist, jestli to sklo stačí obsluha vždy vybrat a vrátit zálohy všem před jejich cílovou stanicí.

Leinad

Při dobré vůli by šlo házet sklo do automatu. (Ale je fakt, že kdyby se taková investice dělala, možná je výhodnější vybavit sklenice RFID a ke dveřím dát alarm)

Anonym03

To je fakt blbost. Jídelní vůz není fesťák…

Třetinka

Jakej půllitr? V článku je to slovo zmíněný až mockrát, ale v životě jsem ho ve vlaku bohužel neviděl! Se nedivim, že jim chybí..
Příště se prosím zamyslete nad významem slova či opravdovou nabídkou v jídelním voze.

Dominik

Opravdovou nabídkou? Ještě nikdy jsem se v jídelním voze nesetkal s tím, že bych dostal něco jiného, když jsem si objednal půllitr piva.

Martin

Jenže v Pendolinu pokud vím, Plzeň cepuji do 0,3 ne?

mauricio

Krade se vsechno. A pak se to zpenezi na aukru 🙂 No, ted vazne. V Troubsku si od nas nekdo pravidelne pujcuje toaletni papir nebo treba keramicke podtacky (mimochodem jdou koupit na netu asi za 20 kc kus, takze to se fakt vyplati, delat si tu ostudu). O sklu ani nemluvim. Hostinsky to ale vetsinou na zakaznikovi tak nejak pozna a s navratnosti tovaru je pomerne uspesny. A ve vlaku jsem uz zazil taky kde co, nedavno jeden obcan ulil “kalendar”, nebo jak se nadava takovym ten papirovym smerovym cedulim svazanym do krouzkove vazby. Nevim k cemu to je dobry.… Číst vice »

Axel

Pane „mauricio“: „A ve vlaku jsem uz zazil taky kde co, nedavno jeden obcan ulil “kalendar”, nebo jak se nadava takovym ten papirovym smerovym cedulim svazanym do krouzkove vazby. Nevim k cemu to je dobry.“

ROFL

… Nedávno kdosi ve zdejší diskuzi napsal, že patrně u jisté části cestujících „hrozí“ erekce v souvislosti s vagonem typu 810 … Asi šlo o nadsázku…

Igor Mauricio

Prosím, neplést uživatele „mauricio“ a „mauriicio“. S dovolením pro lepší odlišení se tedy mauricio přejmenovává.

Jan Pytela

Já jsem si vždycky myslel, že půllitry kradou hlavně opilí mladí lidé na cestě z hospody kolem druhé hodiny ráno, a ne rodiny na výletě uprostřed dne…

Miroslav Zikmund

Opravdu se nedá koupit pivní půllitr „v domácích potřebách“ ?

Chytrák 🤣

Určitě dá jen s nimi firma Jlv nemá smlouvu na odebírání nádobí za statisíce nebo v případě vybavení celého vozu i za miliony ale ty mají například s firmami jako swing apod. A pokud koupí někde jinde (v domácích potřebách určitě krigle mají ale většinou ne pilsner…) Tak porušují smlouvy o dodávce zboží a tam jsou statisícové až milionové pokuty takže nejspíše proto je v domácích potřebách nekupují. Tam si je kupují lidé co je potřebují doma. Proto se to jmenuje domácí potřeby 🤣🤣🤣 Nemluvě o tom že u výrobce mají jinou cenu jako v domácích potřebách. Kdo to nechce… Číst vice »

Pavel

Dráhy jsou pitomci když dají na sklenici 100kč zálohu tak se jim nic ztrácet nebude a nebo jen minimálně

Ivan

A pak budete před cílovou stanicí zoufale nahánět někoho z personálu, aby si to sklo laskavě odnesl a vrátil vám zálohu? V normální hospodě to jde, ve vlaku moc ne.

Axel

Firma České dráhy a.s. s tím nemá moc společného… Gastro (jídelní a bistro vagony v majetku ČD) provozuje firma JLV… od letošního prosince má být další několikaleté smluvní období na provoz gastro vagonů – ČD si to nebude dělat ve své režii, ale hledají nějaké dodavatele… Letos v květnu ČD otevíralo nabídky různých firem (předpokládám, že zájem má i JLV)… tj. jestli JLV nyní v září tuší, že v prosinci – za 10 týdnů – končí v gastro vagonech ČD, tak co by se firma JLV obtěžovala s dokupem tabulového skla, které za pár týdnů nebudou potřebovat. Zvláště, když nyní… Číst vice »

Cestovatel z Vysočiny

Pilsner Urquell je jen předražená Potěmkinova vesnice. Možná by stálo za zvážení změnit značku nebo to častěji obměňovat.

Miroslav Zikmund

Zejména ve vozidle s přezdívkou Potěmkin …

Majkl

Ani bych neřekl, že článek je zbytečný. Vypovídá to hlavně o mentalitě národa. Můj otec taky pobral vše co se dá, já se za něj vždy styděl, když tohle dělal. A tak je to pak i u politiky. Vše je priškrcené, lidi se snaží se obohacovat na úkor druhých. Čím nemoralnějším způsobem tím lépe. Pak stačí před volbama rozdávat dárečky a spasitel opiček co rozdává banány je jasnou volbou. Za banánodárce se bude rvát do roztrhání těla a uvěří, že i to nebe je zelené. Že takhle zmizí půllitr, příbor, podtácky, toaletní papír z WC i věšáčky na ručníky jsou… Číst vice »

Majkl

*buduj

Výkolejka

Takže protože zmizelo pár sklenek na pivo, tak většina národa jsou zloději jo???Se vzpamatujte!

Tomáš

A nejsou ? Češi jsou pěkně vycurany národ. A že kradou sklo? To je bohužel běžná praxe i v restauracích. Ostuda Evropy.

Výkolejka

Kolik % lidí krade ty sklenice?

Miroslav Zikmund

Nikdo NEKRADE – jedná se o PRIVATIZACI ….

Ivan

I na vás hodně hloupé.

Miroslav Zikmund

Inu, když nechápete nadsázku, tak jste především hloupý sám …

Jenisej

Ano, většina nnaroda jsou zloději. Tedy pokud nemáte pokřivený nahled na svět a zloděj je ten co odcizí věc treba od půl milionu. Stačí o vikendu jeden ranní vlak do hor a souprava je bez toaletního papíru, být na každém Wc byly 2 až 3 kusy.

Výkolejka

To je opravdu slušné paušalizování. Tento“článek“ není o tom, že pendolino z Prahy vyjede plné sklenic a v Ostravě už mají prázdné regály. Stejně tak nevystupuje většina těch „vašich“ cestujících z vlaku s plnými kapsami toaleťáku.
Slovo většina se pro některé diskutující stalo synonymem pro slovo někteří.

Karl vB.

Pane Jenisej,
z formulace vaší repliky na Výkolejku dovozuji, že vy dle vašeho vyjádření tedy patříte do té „nekradoucí menšiny“. Z toho lze dále odvodit, že váš názor je tedy menšinový, který netřeba brát až tak moc vážně. 🙂
Pokud bych parafrázoval váš povedený výrok, tak by se také třeba dalo tvrdit, že většina Čechů jsou vandalové, protože graffiti (a nejen na dráze), kam se podíváš… Smutné, že?

Petržel

Minusujte si Majkla jak chcete, ale má pravdu. Dokud ti lidi, co žili dlouho za komunistů nevymizí, tak to bude pořád bananistan.

Výkolejka

Jelikož komousi nevladnou uz pres 30 let tak sw dá říct, ze lide zhruba do 40 let nejsou touto dobou vůbec ovlivnění…tzn. tak pulka a ta druha pulka urcite neni tvorena jen lidmi co kradli

Nekdo

tak předce měli pravdu rakušáci, když náh onehdá v ’89 vítali cedulemi „Liebe Kunden, nicht kraden“ !

Ioda

Tak jaký problém. Mají to dělat jako jinde, dávat do skla oproti záloze 50kč. Kdo má na Plzeň v Pendolinu, nebude s tom mít problém. Já bych se zálohou problém určitě neměl. Sklenici, pokud se mi líbí si koupím na netu. Tam se dají zpravidla najít sklenice od všech výrobců, včetně speciálů.

Hytlák

Titulek článku alá Blesk.

Jiri

Coze? Jezdim pendolinem pravidelne uz hodne dlouhou dobu a pivo do skla jsem jeste nikdy nedostal…

Karel

Pivo k snídani? 😁😆. A myslím , že půllitry nikdy v pendolinu nebyly.

Michal

Češi no. Když nedržej volant v ruce tak lejou. Ani to je často nedrží od piva. Nechutný národ jsme.

Výkolejka

Jsme nechutný národ protože si malé procento lidí dá pivo k snídani?

DreadHead

Bydlim kousek od hranic s nemeckem, takze potkat nemce ve vlaku, nebo jet vlakem nemeckem se mi podarilo hodnekrat zazivot a musim rict ze jsem potkal vic nemcu ktwri jedou vlakem a maji sebou lahvace a kropej vevlaku nez cechu, u nemcu je to takovy normalnejsi nez v cechach, ja osobne bycb si pripadal jako odpad kdybych si na cestu dovlaku vzal lahvace. Tam je to normal… takze bych to uplne nepausalizoval na cechy

Karl vB.

Když si někdo s sebou vezme do vlaku lahváče, tak zase logicky nemůže patřit do kasty, která nevrací pivní sklenici JLV.
Pokud vás pivo do vlaku zaskočilo a připadal byste si kvůli tomu, jako odpad, tak asi vlakem po Česku moc nejezdíte.

Ketchup1970

Stačí páteční a sobotní Berliner v depo resp. OCÚ Praha … to si vracením prázdných pivních láhví vydělate pomalu víc než v práci …

Karl vB.

Nemusíte všechny lidi posuzovat podle sebe a svého okolí.

Samo

Tak ja som si bežne objednával svícu a pivo o 7:00 po prepařenej noci v Brne cestou do BA 😂

mimochodem

Samozrejme, prece prece nebudete jist na prazdny zaludek? 🙂

Josef Jan Zdeněk

Máte pravdu, Karle, nebyly. Naopak tam čepovali Prazdroj do sklenic 0.4 litru. Ale do čeho čepují pivo (a jaké) dnes, to netuším.
Zdravím a přeji hezký den!

Muflon

To je problém dat na sklo kilo zálohu?

medical examiner

Mohli by udělat takový ten rakouský systém – zaplatíte to i s hrnečkem, a ten si pak můžete nechat jako suvenýr. Když ho nechcete, vrátěj vám peníze za ten hrneček.

Co třeba takový hrneček s nakreslenou pařížskou katedrálou, a nápisy „Notre Dame“ a „Praha hl.n. – Paris Est“…

Ioda

Přesně tak, v Číně by jim to tam nařachali za hubičku. A ještě by ČD něco vydělaly. Alespoň je vidět, jak tam mají schopný marketing. Zadarmo je drahý….

Radek

Tak holt sklenice zálohovat…

PetrN

Karle, voni ty podšálky furt nevracej 🙂

Výkolejka

Nejzbytecnejsi článek roku?

Karel

Alespoň vidíme, jaka je Česká společnost.

medical examiner

Lidstvo je tvorstvo zlé, blbé, a ničemné.

Nekdo

výjimečně jsem byl donucen souhlasit i s někým tak zlým, blbým a ničemným jako Vy. vlastně je to poprvé, kdy jsem Vám dal palec nahoru…

Výkolejka

Tak to že si češi takto občas něco přivlastní ví snad každý, to nám tento bulvární článek říkat opravdu nemusel.
No a ten“náhodný“ příběh o paní, co si chce sklenici nechat to je opravdu novinářská perla.

Ioda

A to zrovna z těch 4 😅.

Ioda

Tak Pendolinem snad nejezdi jen Češi ne? Vy budete taky dobrý vlastenec…

Ivan

A ta „Česká společnost“, to je nějaká firma nebo kdo??

Jan

Dle nadpisu článku jsem myslel že se ztrácejí okna. Mýlil jsem se .

Jan

A zároveň chybí náhradní díly

Karl vB.

Tak on je celý nadpis, jak od absolventa pomocné školy.
Normální novinář, pokud se by takovou agitku uvolil napsat, by použil termín „nápojové sklo“. Ve stávající podobě to skutečně může vyvolat dojem, že snad klienti ČD kradou okna.
Druhou částí povedené formulace: „chybí i další servis“ chtěl zřejmě pan autor článku asi naznačit, že se JLV potýkaly s výpadkem obalového materiálu pro gastro. 🙂

Miroslav Zikmund

Zvláštní školy byly za bolševika …. dnes to nemá dehonestující název …

Ferda Vomáčka

Co není na řetězu, to východ ukradne, zisk kolik, 20 Kč? To jste si pomohli…

rtep

V osmdesátých letech nám na drážním školení prozradili, kolik záclonek s nápisem ČSD se za rok ukradne. Bylo to šílené číslo.
Člověk už asi nemusí divit tomu, že se tolika lidem stýská po komouších a volí současné i bývalé komoušské prominenty – tehdy bylo krást přece normální a běžné.

medical examiner

Dobré je, že krádeže záclonek jsou dobře řešitelné.
Velkoprostorové vozy od PKPIC to mají výborně vyřešené – dvojicí roletek, přičemž ta druhá je úplně neprůhledná, a tím dokonale fungující.

Karl vB.

Nevím, komu k čemu ty záclonky byly, když to byl takový „plechový hadr“. Snad jen na zajištění okna svévolně lítajícího nahoru-dolu, nebo na malou větrací škvíru to bylo dobré.

dan Žatecký

„Po donesení a odchodu obsluhy pak padá ztišeným hlasem poznámka: „Ten je pěkný, ten si necháme, ne?“

Tedy ve výsledku je tato citace jen názorným příkladem toho, že na jednu stranu cestující nadávají na ČD za mizerné vlaky s ještě mizernějším servisem, ale při tom sami dělají vše pro to, aby žádný servis nebyl a vlaky byly dorasované do základu díky vandalúm a takzvaným fanouškům a dalším nepřizpůsobivým cestujícím.

Z toho tedy vyplývá, že i když bude dopravce investovat do vozidel sebevíc a zlepšovat železnici, bude to zbytečné vyhození peněz, když to cestující zničí nebo rozkradou.

PetrN

Takže kdyby cestující nekradli sklo z pendolina, tak by na zoufale trati 323 nejezdil odpadní koženkové Bdt? 😀 Nebo na Vysočinu Béčka? Tomu snad sám nevěříte… Vandalové a zloději jsou všude na světě, ale takový skanzen, jaký jsou CD na některých tratích schopny provozovat, a vydávat to jakože to je ok, a „my máme servis prvotřídní“, viz reklama s Trojanem, najdete fakt málokde na světě..

Jelen

Na trati 323 je obměna vozového parku na dosah.

Jackub

A jak dlouho už to na ten dosah je? Já jen, aby se to neuspěchalo… 🤔😇

PetrN

Je špatně, že je na dosah, ten humus už tam neměl jezdit před 15 lety 🙂

medical examiner

Až nebudou ČD provozovat EC, tak taky nebudou béčka na „Vysočinách“…

Samo

Možno vás to prekvapí ale „cestujúci“ nie sú žiadna homogénna skupina, ale široké spektrum veľmi odlišných ľudí.

Hajzli existujú všade, to je holt úloha dopravcu aby napriek tomu vedel dodať kvalitnú službu.

sterndestodes

Něco na tom je, další kolo uvidíte na rychlících Krušnomor, kde cokoliv kultivovanějšího než Bkož je naprostým mrháním.

Žádáme cestující, aby nerozkrádali kolejiště před zastavením vlaku.
Železný vlak pod měěěěěděnou trólejí přijede na třetí ocelovou kolej. Vlak dále pokračuje ve směru Teplice v Čorkách, Dýlina, Most more, Jirkov more plechová zastávka a Chomůtov…

Zdenek

Ranní spoj, ke snídani pivo. Bravo, redakce.

J.K.

Taky si říkám, jestli jsem jediný koho zarazí, že jdou lidi ve frontě snídat pivo… (Nebo jako snídani zapít pivem, stejně……)

No… Asi slušnej oddíl…:-)

Ferda Vomáčka

Region razovity!

Tondis

A to jedou do práce.

medical examiner

Asi udržují určitou hladinu alkoholu v krvi…nejlépe takhle do 0,2 g/kg…(0,2 promile – neprůkazná hladina)

Roman Soudný

Copak Zdeňku, ty si nikdy cestou do práce neviděl, jak se spolucestující posilňuje teplým Braníkem z trafiky?

dejf

Barbaři. K snídani zásadně šumivé víno, druh dle regionu a příležitosti.

medical examiner

A k tomu francouzský sýr a bagetu…

rtep

Pivo k snídani mám často. Po noční šichtě neznám nic lepšího. A na směny aspoň tady u nás v jižních Čechách pracuje stále více lidí v montovnách.
V tom ranním spoji bývá docela dost lidí, kteří jedou domů z práce.

Martin

Pivo je tekutý chléb Českého národa …

Miroslav Zikmund

…. vravel súdruh Biľak …..

Karl vB.

Biľakovo interview pro časopis Der Spiegel, č. 44/85, zhruba konec 1./3 textu: „Bier ist für uns wie Brot.“
https://www.spiegel.de/politik/unser-loewe-ist-noch-immer-ein-loewe-a-428b8bed-0002-0001-0000-000013516364
Překlad byl uvedený v plném znění v Rudém právu, dne 30. října 1985

Samo

Možno sú po nočnej 🙂 Ja som takto dával svícu a pivo o siedmej ráno keď som sa vracal z akcií v Brne do BA.

Rese16

Udělal bych z toho nový produkt: Nejen pivo sebou, ale i pullitr sebou.

medical examiner

Třeba s namalovanou brněnskou radnicí a nápisy „Anton Pilgram“ a „Praha hl.n. – Břeclav“, nebo s laní u potoka a nápisy „Vincent Priessnitz“ a „Břeclav – Jeseník“…
Nebo s namalovaným pivovarem v Plzni a nápisy „Josef Groll“ a „Praha – Česká Kubice“…

Hhhhh

Když si řeknou dodavateli nebo obchodní mu zástupci tak dostanou skla kolik chtějí

Tondis

Pak nemá být pivo tak drahé.

robert

Prostě Češi. K tomuto hloupému národu, jehož jsem bohužel součástí, už se neznám a můžu být pyšný akorát na několik jednotlivců.

Honza

Myslíte že kradou pouze hloupí? To asi nebyl dobrý příměr že?

rtep

Zvlášť ti, kdo krasdou ve velkém, tak úplně hloupí nebývají a leckdy to dotáhnou až na premiéra.

Pezos

Jojo, stačí se zeptat v libovolném kancelářském „skleníku“, kde obvykle minimálně třetina lidí má vysokou školu a pracují za nadprůměrnou mzdu.

Majkl

Ne je to dost hloupý takhle trapně krást

Martin

Asi špatná karma … Komu jste dělal zlé v minulém životě ?

Majkl

Řekl bych, že ten má karmu lepší, když tohle rozlišuje. Asi přesně nevíte co to znamená ta karma. Nebo to byl pokus o nějakou srandu.

robert

Jestli máš špatnou karmu, tak si zavolej servis, ať se ti na ni přijde podívat. U nás už byli a naštěstí byla v pořádku.

Ioda

Mluv sám za sebe ty balíku. A ostatní z toho vynech. Že si chytrák, tak to si myslíš leda tak ty sám, tvůj příspěvek však vypovídá o něčem úplně jiném.

robert

Mně je jedno, co o tobě vypovídá tvůj příspěvek, balíku. Ale je vidět, že ses v tom poznal. 😀

Karl vB.

Se divím, že jste se z Česka ještě nevystěhoval, když Čechy tak opovrhujete. On pocit vlastní výlučnosti může být projevem úplně jiného duševního stavu.
Ostatním účastníkům diskuse doporučuji k přečtení některé vaše výživné příspěvky např. u tohoto článku:
https://zdopravy.cz/pavel-kosmata-jednou-o-nas-nekdo-napise-dizertacku-jak-jsme-na-hranicich-blbli-69654/?comments=1#comments

robert

Tvůj pocit výlučnosti nemám jak komentovat, ale díky za ten odkaz. Je vidět, že jsi jako obvykle nic nepochopil.
Nicméně stěhovat se z rodinných důvodů zatím nehodlám.

Jackub

Škoda…

robert

Jo, škoda pro tebe. Ještě nějakou dobu tě budu strašit ve snech a budit ze spaní. 😀

robert

Jinak mě teda překvapuje, že jsi nezmínil tenhle můj komentář:
https://zdopravy.cz/duel-strojvedouci-kritizuje-pomery-na-koridoru-v-radotine-sz-priznala-chybnou-navest-91337/#comment-622086
Ale to se ti nehodí do krámu a rovnou musíš vypíchnout to nejhorší, co? A ještě k tomu musíš přihodit urážku mého vzdělání. Jestli sis nevšiml, nikdy jsem o nikom vyučeném nenapsal, že je k ničemu nebo jsem se o něm pohrdavě nevyjadřoval. To je vidět, že mě fakt neznáš. Jsi fakt ubožák.

Karl vB.

Myslím, že nastal čas, abychom se vrátili na úplný začátek tohoto vlákna, kterým je právě tento váš upřímný citát:
„Prostě Češi. K tomuto hloupému národu, jehož jsem bohužel součástí, už se neznám…..“

robert

Copak ty určuješ, na co nastal čas? 😀

Vrtal s.r.o.

Tak hlavně, že se neztrácí přední(čelní) sklo. To by musel mít strojvedoucí lyžařské brýle 🙂

Axel

ROFL

Petr

Ty by mu taky šlohli

adam.voj

Tak nějak jsem nepochopil o čem tenhle článek je, to už je fakt úroveň Blesku 🙂 Jestli se tímhle chtěl uvést nový autor…

johny

tak nesvědčí to o úplně dobrém chování cestujících – to je dobré vědět

kosmik68

účel článku je zřejmý, bud jim ČD vrátili fakturu za vícenáklady nebo příprava na větší podojení ČD. Ten půllitr je součástí vybavení?

Axel

Od letošního května vybírá firma ČD novou firmu, kdo bude provozovat gastro/bistro vagony ve vlacích ČD od letošního prosince další 4 roky. Takže je otázka jestli JLV bude pokračovat nebo jestli už JLV ví, že končí ve vlacích ČD…

A taky je otázkou jestli JLV náhodou nekoupili jednorázové plastové kelímky, talířky za velmi výhodnou cenu = vzhledem k jeho brzkému omezení, které prosazuje Richard Brabec… takovýhle „přízemní důvod“ by spíš dával smysl proč JLV prý nemá dost tabulového skla.

Tom

Nepokradeš! Kelišová…

Vrabec na střeše

Přitom by stačilo učtovat si 50Kč vratnou zálohu….

Axel

Že jo?
viz kombinovaný vagon bistro+1. třída= cestující z 2. třídy s jídlem (včetně nádobí) přejdou pojíst/popít do vedlejšího vagonu 2. třídy… takže asi tak

https://zdopravy.cz/ceske-drahy-meni-pravidla-pro-bistrovozy-lide-s-jidlem-si-sednou-do-vedlejsiho-vozu-35318/

Garry

Někomu kradou sklenice, někdo má ve vlaku blechy, každej z dopravců má jiný problémy.😀 Akorát o blechách se tu nepíše.

Zapa

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.😆

Petr S.

No jo, proč zrovna v Česku by mělo něco fungovat normálně, jako jinde ve světě, že…?

Ondřej

Nevím, jestli jste někdy byl mimo ČR, ale mohu Vás ujistit, že se všude ve světe krade úplně stejně jako zde. Lidi jsou prostě lidi.

Tom

Glasino.cz to jistí. 😀

Ondra

„Vracejte ty půllitry, jinak to budete pít z třetinek – a to se fakt nedá…“ 😀 🙂

V. K.

Tyhle malé české zlodějiny mě opravdu fascinují. Asi dědictví minulého režimu.

Jiří Voseček

Kdo nekrade, okrada rodinu!

Pražák

Přesně tak. Jeden příběh za všechny, když se za bolševika (v 80. letech) slavnostně otevíralo rekonstruované Národní divadlo (přičemž národ byl hezky uklizený za policejní kordony, aby to pozvaným soudruhům nekazil), tak ze zábradlí zmizely ozdobné bronzové koule. Nikdo dlouho netušil k čemu to soudruhům bude dobré (koule s dírou) až se na to přišlo. Ta koule velikostí i průměrem té díry přesně pasovala na řadící páku Žigulíku, místo té originální plastové. Holt chtěli soudruzi něco lepšího. Tohle je dost podobné.😉

Pezos

Vzpomeňte si na nápisy „Česi, nekraďte tady“, které se na nějaký čas objevily v německých a rakouských obchodech po revoluci.

Pezos

*Češi

jal

Ještě že ten minulý režim tu před 30. lety byl. Jinak by výmluva zněla na ten před 76. : – )

T_D

Můžu potvrdit. Pracuju v hotelu a tolik ztracenýho minibaru jako za posledních 13 měsíců jsem nezažil. Utratíte za pobyt 8000 CZK (5*) a přiznat minibar za kilo je hroznej problém 🙂

Axel

DOTAZ na autora: Dobrý den pane Jan Meichsner, příliš nerozumím smyslu Vašeho článku. Prosím o objasnění. Díky. Je smyslem článku Vaše pojetí trip reportu atd? Nebo jde o popis toho reálného gastro provozu na kolejích… což asi nyní součástí vyjednávání mezi firmou ČD a případnými dodavateli cateringu ve vlacích ČD? … viz veřejná zakázka, kde firma ČD hledá dodavatele služeb, které nyní (asi zčásti, nevím) dělá firma JLV. Jde o smlouvu na catering od 12/2021 a dle veřejně dostupných informací od 05/2021 nyní firma ČD vyhodnocuje nabídky https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0003016/zakazka/415524 Nebo jsem neuhodl smysl Vašeho článku? Přece JLV obsluhuje i tzv. bistro… Číst vice »

Milan

Cože?

Hřebíček

Byl byste tak laskav a naučil se konečně používat 5. pád (oslovujeme/voláme)? Vidím to ve vašich příspěvcích prakticky v každé diskuzi – oslovování v 1. pádě mi rve oči. Skloňování celkem jednoduchých jmen jako Jan Meichsner by snad nemusel být zásadní problém. Děkuji.

Axel

Prosím tedy – jak je správně forma oslovení pana autora? Díky.

Opakovaně se mi stalo, že nechtěně došlo ke zkomolení jména a zejména příjmení.

Např. mám kamarádku, s příjmením Marková. Hádanka – její manžel má příjmení:
– Mark
– Marko
– Markov?

JiP

Jenom technicka, v tom pendolinu jsou pullitry pullitry a nebo „pullitry“? Jesti si pamatuji dobre, jsou to 0,4 l

Džaro

Dokonce myslím, že 0,3l

Džamel

Nešlo by to vyřešit nějakou zálohou? Do kelímku zadarmo, do půllitru za vratnou stovku?

Sharkovec

Já nevím, snižovat úroveň Pendolina tím, že se pivo bude dávat i do plastu?

medical examiner

Když ho může lid lemtat z plastu doma…

Pezos

Něco podobného jsem viděl v jedné jídelně v obchodním centru. Plastový jednorázový příbor zdarma, kovový za zálohu 50 Kč.

Roman Svačina

A poodšálky? 😂

dizgrafyq

„Tak kolik jich chybí, Karle?“
„Pět. To fakticky nechápu.“
„Říkáš to těm lidem, Karle? Říkáš jim, aby ty podšálky vraceli?“
„No řikáme jim to pořád. “
„No když jim to řikáme pořád, tak to fakticky nechápu.“
„A ty víš, Karle, že jim to řikáme, ty víš, že jim to řikáme od samýho začátku.“
„Dyť já vim, tak mi teda řekni, proč ty podšálky nevracej…“
„To já právě nevim, Karle…“

Marana_CZE

„Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky zase poztrácej, tak si to budete pít z těch bílejch, rozpálenejch kelímku. A to se fakt nedá.“

Kamui

Nejen korbely v Pendolinu. Zeptejte se v libovolném Mekáči kde mají McCafé, jaká je „spotřeba“ sklenic a hrnků. Ale nandat na nádobí RFID čipy a ke dveřím houkací rámy, to ne, to by prý bylo nedůstojné.

Bmo

Tak v Mekáči apod. se s tím počítá a cena ztraceného nádobí je promítnuta do cen. Platí to slušní zákazníci, kteří to nádobí nekradou.

Pavel

Kultivovanější řešení je vratná záloha. Nevrátis, záloha propadá.

Gwann

to nevím, jestli je to kultivované…v hospodě po mně zálohu za krygl taky nechtějí.

Jiří Kocurek

Pokud se tam chcete vracet, tak sklo nekradete.

Gwann

ani když se tam vracet nechci, tak sklo nekradu. když ten krygl chci, zkusím ho od personálu koupit. zatim vždy prodali.

xyz

V hospodě ale platíte až na konci celého posezení + obecně tam jdete celkově posedět.

V McDonalds platíte při objednávání/převzetí jídla a přece jen to je určeno k „sníst a odejít“.

medical examiner

Ale s jídelními vozy by to mělo být stejně jako s tím McDonaldem – sníst a odejít.
Jídelní vůz má i 42 míst k sezení. Ale pro vlak, který může mít i 600-700 míst k sezení…

Gwann

ale to zda kradu příbory či skleničky,to je moje vizitka…

Rudolf Tuček

A říkáš to těm lidem Karle.

Ondra

Říkám… 🙂

medical examiner

Ale je to marný, je to marný, je to marný…