Letecké společnosti Letectví

Wizz Air přerušil spojení z Prahy do Londýna, od června skončí úplně

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air je prvním dopravcem, který kvůli stávající situaci přerušil z vlastního rozhodnutí lety mezi Českem a Velkou Británii.

Firma dnes oznámila, že od zítřka až do 3. dubna přerušuje linku z Prahy na londýnské letiště Luton. Velká Británie je na seznamu zemí, z kterých mají po příletu občané kontaktovat lékaře a začít s dvoutýdenní karanténou. Firma přerušení vysvětluje přijatými opatřeními vládou České republiky.

Letecká společnost nabízí cestujícím dvě možnosti vrácení peněz, pokud si letenky kupovali přes jejich web či aplikaci. Pokud se rozhodnou o vratku formou kreditu, obdrží 120 % ceny letenky, kredit mohou použít na nákup letenek a služeb Wizz Air během dalších dvou let. Pokud budou chtít vrátit peníze hned, aerolinka upozorňuje na delší dobu zprocesování požadavku, obdrží zpět 100 % ceny. „Cestující, kteří provedli rezervaci prostřednictvím cestovních kanceláří – včetně online cestovních kanceláří – by měli kontaktovat společnost, od které si letenky zakoupili,“ uvedla firma.

Linka do Londýna má od června skončit, Wizz Air už dříve oznámil její konec. Ostatní dopravci zatím mezi Prahou a Londýnem ruší jen některé spoje v řádu jednotek. O spojení s Velkou Británíi kvůli včerejšímu zákazu přišlo Brno a Ostrava, vláda povolila lety jen do Prahy.