LOT 3a leaderboard

Vlaky Českých drah poprvé táhne nová lokomotiva Bombardier TRAXX MS3

Bombardier TRAXX MS3 v čele vlaku Českých drah v Karlových Varech. Foto: Jan PlomerBombardier TRAXX MS3 v čele vlaku Českých drah v Karlových Varech. Foto: Jan Plomer

Zkušební provoz s osobními vlaky je podmínkou kontraktu ČD Cargo a výrobce. Lokomotivy se přesunou na Západní expresy.

V čele vlaků Českých drah se nově začaly objevovat lokomotivy, které dosud soupravy osobního dopravce nikdy netáhly. Na Karlovarsku začal zkušební provoz lokomotiv Bombardier TRAXX MS3 pro ČD Cargo i v osobní dopravě.

Nové lokomotivy budou jezdit v příštích dnech v čele vlaků mezi Karlovými Vary a Chebem, pak je čeká nasazení na Západní expresy mezi Prahou a Chebem. Zkušební provoz začíná s mírným zpožděním, původní plány počítaly s nasazením nových lokomotiv na druhou polovinu srpna.

Podle podmínek kontraktu výrobce a ČD Cargo musí nové lokomotivy ve zkušebním provozu najezdit i deset tisíc kilometrů v osobní dopravě. ČD Cargo si u Bombardieru objednal celkem deset lokomotiv řady 388.

ČD Cargo je prvním zákazníkem v Česku, který si pořídil lokomotivy řady MS3. Lokomotivy budou moci jezdit v tuzemsku a ve všech okolních státech a Maďarsku, přičemž tento soubor zemí lze podle carga ještě rozšířit o Slovinsko a Chorvatsko. Součástí výbavy je evropský zabezpečovač ETCS, kamerový systém nebo komunikační systém GSM-R.

Všech deset lokomotiv pro ČD Cargo je už vyrobeno, nedošlo ale zatím k jejich předání, probíhá zkušební provoz.

Druhým zákazníkem těchto lokomotiv v Česku bude RegioJet, první lokomotivy jsou již vyrobeny, ale ještě nedošlo k předání.

Bombardier TRAXX MS3 v čele vlaku Českých drah v Karlových Varech. Foto: Jan Plommer

Bombardier TRAXX MS3 v čele vlaku Českých drah v Karlových Varech. Foto: Jan Plommer

Tagy Bombardier TRAXX MS3 ČD Cargo České dráhy seznam Top Traxx MS3
76 komentářů