Letecké společnosti Letectví

Video: Tři metry od sebe. Jak United natáčely za letu 737-800 ve svém novém nátěru

Nové zbarvení United Airlines. Foto: United
Nové zbarvení United Airlines. Foto: United

Čtvrtá největší letecká společnost podle počtu cestujících na světě změní barevnou podobu svých letadel. Dva týdny po představení prvního letadla v novém zbarvení ukázaly United Airlines i video, jak se nové letadlo fotí a natáčí za letu.

Video zachycuje průběh natáčení Boeingu 737-800 (s nepříliš rozšířeným typem wingletů používaných dosud hlavně na Boeingu 737 MAX) registrace N37267 při letu nad Kalifornií a západním pobřeží USA ve výšce zhruba 17 tisíc stop. United si na natáčení a fotografování najalo společnost Wolfe Air Photography, která boeing snímala z letadla Learjet 25B. Ukazuje i chvíle, kdy letadla letěla kvůli nejlepší záběru jen tři až šest metrů od sebe.

Nové zbarvení letadel United na první pohled nepřináší zásadní změny: nadále firma zůstává u tradičního glóbu, na směrovce bude ještě větší než dříve. Glóbus má připomínat globální síť aerolinky, která aktuálně létá do 355 destinací, od června nově také do Prahy. Z letadel ale zcela zmizí zlatá barva. Výrazně větší je také nápis United na trupu letadla.

Záběry z natáčení letadel ve vzduchu jsou velmi populární, což dokazuje loňské video Air France a jejich reklamního spotu na Dreamliner.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojta

K čem je ten „nádor“ na zádech letadla? Není to poněkud neaerodynamické?

Martin S.

Wi-fi

Tom

Předpokládám, že United k tomu natočí, resp. ukáží celý klip tak jak to udělala aerolinka Air France se svým Dreamlinerem. Protože toto byla spíš taková kombinace, jak to probíhalo v reálu s pár záběry letadla ve vzduchu. Aniž bych chtěl předjímat, myslím, že ten videoklip Air France je nedostižný. Na druhou stranu je dobře, že aerolinky čas od času s něčím podobným přijdou. Jen houšť.

Juraj

Je to drobnosť, ale ten winglet nie je typovo zhodný s MAXom. Toto sú tzv. split-scimitar winglets, dostupné ako dodatočná výbava pre NG. Mali/majú ich aj niektoré stroje SmartWings.
737 MAX používa nový Advanced Technology Winglet, ktorý je tvarovo odlišný a sú v ňom inak zakomponované svetlá.

Adam

Ten glóbus je odkazem na spojení s Continental airlines. Původní livery United bylo úplně jiné, toto je jen další variace na livery zaniklých Continental airlines s nápisem United.