Letecké video roku. Dreamliner nad jižní Francií natočený z jednomotorového letadla

Natáčení dreamlineru z letadla. Foto: Youtube.comNatáčení dreamlineru z letadla. Foto: Youtube.com

Boieng 787 Dreamliner se dočkal jednoho z nejzajímavějších videí ve své krátké historii. Letecká společnost Air France si najala společnost

Boieng 787 Dreamliner se dočkal jednoho z nejzajímavějších videí ve své krátké historii. Letecká společnost Air France si najala společnost Airborne films na natočení dreamlineru během letu. Výsledek stojí za to.

Letadlo natáčeli filmaři z paluby jednomotorového stroje Socata TBM od společnosti Daher, jedna z kamer byla na křídle. Než začali natáčet, museli filmaři provést několik testovacích letů, aby zjistili, zda neohrožuje bezpečnost letadla. TBM si vybrali kvůli rychlosti a kapacitě: vejde se do něj šest cestujících, zvládá rychlost přes 400 kilometrů za hodinu.

I když na první pohled vypadá klip jako jednoduchá práce, druhé video ukazuje, o jak složitý proces šlo. Ukazuje například komunikaci mezi letadlem s kameramany a posádkou dreamlineru i dlouhou přípravu včetně scénáře a rozpisu záběrů. Příprava řešila i situace, jak postupovat v případě technických problémů či jak se vyhnout natáčení proti slunci.

Dreamliner vzlétl z Paříže, natáčení probíhalo na jižním pobřeží Francie mezi Marseille a Montpellier ve výšce kolem 5500 stop, tedy zhruba 1,5 kilometru nad mořem. Filmařům přálo počasí: bylo polojasno, takže se dočkali ideálních záběrů dreamlineru mezi mraky. Server Flightradar24.com zveřejnil trasu celého letu.

Air France má aktuálně šest dreamlinerů 787-9. Pojmou 276 lidí, z toho 30 v byznys třídě, 21 v premium economy a 225 v ekonomické třídě.

A výsledek?

Tagy air france Airborne Films Boeing 787-9 dreamliner
6 komentářů