Video: Souprava od Škody vyjela do tunelů varšavského metra, zatím bez cestujících

Nová souprava od Škody Transportation ve varšavském metru. Pramen: Metro WarszawskieNová souprava od Škody Transportation ve varšavském metru. Pramen: Metro Warszawskie

Škodovácké vlaky zajistí provoz na nové (ve Varšavě druhé) lince metra, která slouží od roku 2015.

Dopravním podnik Metro Warszawskie vypustil poprvé do varšavského podzemí novou soupravu metra, kterou (zatím ve dvou exemplářích) dodala Škoda Transportation. Podnik to oznámil na své facebookové stránce.

Zatím jde o zkušební jízdy bez cestujících, které probíhají pouze v noci. Dopravce předpokládá, že do provozu s cestujícími by se měly nové soupravy zapojit koncem letních prázdnin.

Škodovácké vlaky zajistí provoz na nové (ve Varšavě druhé) lince metra, která slouží od roku 2015. Dopravní podnik si jich v roce 2020 objednal celkem 37, na dalších osm jednotek má opci. I s opcí se hodnota zakázky blíží v přepočtu osmi miliardám korun. Podle dřívějších zpráv polských médií jde o vůbec největší zakázku na vozidla v historii varšavského metra. V předchozích tendrech zvítězily Alstom a Siemens.

Nové šestivozové soupravy pro Varšavu pojmou až 1 500 cestujících. Jejich maximální rychlost je 90 kilometrů za hodinu. Obyvatelé Varšavy v hlasování rozhodli, že soupravy ponesou pojmenování Varsovia.

Tagy metro Varšava Metro Warszawskie Škoda Transportation
25 komentářů