z prahy

Video: 40 sprejerů se sjelo do Ostopovic upravit šedivé protihlukové stěny

Sprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: SkanskaSprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: Skanska

Legální akce má v budoucnu zamezit vandalismu na trati.

Správa železnic (SŽ) pokračuje s experimentem propůjčit část protihlukových stěn sprejerům k volné tvorbě. Nově jsou díla celkem 40 sprejerů na 800 m dlouhé protihlukové stěně na trati z Brna do Střelic, u které finišuje rozsáhlá modernizace a elektrizace. Jde o úsek u Ostopovic u Brna. Akce má zamezit výskytu nelegálního graffiti v budoucnu. Akci organizovala Správa železnic, spreje nakoupila Skanska.

„Už v průběhu stavby se občas potýkáme s vandaly, kteří ničí a pokreslují veškeré volné plochy. Při modernizaci trati Brno-Zastávka jsme ale protihlukovou stěnu u Ostopovic nechali vyzdobit legálně. Čtyřicet sprejerů z celé republiky, které zorganizoval spolek Barvou proti šedi, vytvořilo svá díla na 800 metrů dlouhé ploše,“ řekl projektový manažer Skansky Ondřej Zedník.

Podobným způsobem využila Správa železnic protihlukové stěny mezi Smíchovem a Radotínem.

Sprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: SkanskaSprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: SkanskaSprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: SkanskaSprejeři u protihlukové stěny v Ostopovicích. Foto: Skanska

Tagy elektrizace trati Brno - Zastávka u Brna graffiti Správa železnic
51 komentářů