Mural art: Na graffiti u Humpolce padlo přes 3200 plechovek, další bude na letišti

Mural art - CTPark Humpolec. Autor: DRAWetc.Mural art - CTPark Humpolec. Autor: DRAWetc.

Řidiči pravidelně využívající D1 si toho v říjnu určitě všimli. Logistickou halu CTParku Humpolec ozdobilo nepřehlédnutelné sprejerské dílo o rozloze

Řidiči pravidelně využívající D1 si toho v říjnu určitě všimli. Logistickou halu CTParku Humpolec ozdobilo nepřehlédnutelné sprejerské dílo o rozloze 1600 metrů čtverečních. Jde o největší posprejovanou plochu v tuzemsku, alespoň podle autorů. „Mural art je forma legální zakázky na míru a zároveň výzva, protože čím větší plocha je, tím je výroba komplikovanější. Projekt v humpoleckém logistickém parku se připravoval přes tři měsíce,“ uvedla Hanina Větrovcová, která sprejovací akci na místě řídila.

Mural art - CTPark Humpolec. Autor: DRAWetc.

Mural art – CTPark Humpolec.
Autor: DRAWetc.

Obří graffiti navrhl belgický umělec s pseudonymem Dzia, který zvítězil ve výběrovém řízení developerské firmy CTP. Na celé akci se podílel tým dalších devíti umělců z České republiky a Slovenska. Vše probíhalo pod dohledem studia DRAWetc. Tvůrci celkem vyprázdnili přes 3200 sprejů.

„Cílem CTP Art Wall je zlepšení veřejného prostoru a „zkrášlení“ průmyslových a logistických hal nejen v České republice, ale do budoucna i v dalších zemích střední a východní Evropy, kde CTP působí,“ uvedl marketingový ředitel CTP Július Hájek. Dalším plánovaným mural artem, který co do rozměrů bude srovnatelný se zdí u Humpolce, bude dílo českého umělce Michala Škapy alias Trona. Na jaře příštího roku ozdobí zeď budovy CTPark Prague Airport u Letiště Václava Havla. Podle Hájka nápad s posprejováním zdí přišel od majitele CTP Remona Vose, který chce zbavit logistická centra nálepky nevábných krabic.

Tagy CTP graffiti logistika mural art
Žádné komentáře