Velké sály Fantovy budovy opraví Avers a Strabag za 303 milionů

Jeden ze sálů Fantovy budovy po rekonstrukci, vizualizace. Pramen: MDČRJeden ze sálů Fantovy budovy po rekonstrukci, vizualizace. Pramen: MDČR

Secesní prostory někdejšího vestibulu a restaurací opraví sdružení firem Avers a Strabag Rail za 303 milionů korun.

Správa železnic dnes podpisem smlouvy uzavřela tendr na I. etapu opravy interiérů Fantovy budovy, která zahrnuje obnovu velkých sálů. Secesní prostory někdejšího vestibulu a restaurací opraví sdružení firem Avers a Strabag Rail za 303 milionů korun. Správa železnic při vypisování soutěže stanovila maximální přípustnou částku na 317,53 milionu korun.

V rámci I. etapy budou opraveny velké historické sály a jejich zázemí v severní části budovy. Prostory v 1. nadzemním podlaží se po rekonstrukci otevřou veřejnosti, mají zde být kavárny, restaurace, čekárna a dětský koutek. Ve sloupovém sále vznikne VIP čekárna, velký sál se pak využije jako multifunkční prostor pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Jeden ze sálů Fantovy budovy po rekonstrukci, vizualizace. Pramen: MDČRFantova budova po rekonstrukci, vizualizace. Autor: Atelier M1 architektiFantova budova po rekonstrukci, vizualizace. Autor: Atelier M1 architektiFantova budova po rekonstrukci, vizualizace. Autor: Atelier M1 architektiVizualizace vestibulu, Praha hl. n.. Autor: Atelier M1 architektiFantova budova po rekonstrukci, vizualizace. Autor: Atelier M1 architekti

Vznikne též nové propojení Fantovy budovy s úrovní podchodů, a to pomocí eskalátorů umístěných v levé části severního podchodu. Dokončení této etapy prací se předpokládá v polovině příštího roku. Už letos v srpnu začne sloužit prodloužená část severního podchodu směrem na Žižkov.

Správa železnic dnes také na Hlavním nádraží v Praze otevřela nové informační centrum. „Informační centrum slouží prioritně k zodpovídání dotazů cestujících a poskytování asistenčních služeb. Využijeme ho také k představení naší společnosti. Na velkoplošných obrazovkách se zpětnou projekcí budeme prezentovat velké stavby a promítat náborová nebo preventivní videa Správy železnic,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Za vybudování infocentra v někdejším obchodu zaplatila Správa železnic 5,6 milionů korun.

Nové inforcentrum Správy železnic na pražském Hlavním nádraží. Pramen: Správa železnic

Nové inforcentrum Správy železnic na pražském Hlavním nádraží. Pramen: Správa železnic

Tagy fantova budova Praha hlavní nádraží Správa železnic
18 komentářů